Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ВІДХОДИ

Відповідно до чинного природоохоронного законодавства, підприємства, організації, фізичні особи-підприємці, діяльність яких, пов’язана з перевезенням, утилізацією, переробкою відходів або призводить до утворення відходів зобов’язані мати відповідні дозвільні документи у сфері поводження з відходами.

Найрозповсюдженішою діяльністю пов’язаною з поводженням з відходами є їх утворення.

Порядки оформлення та отримання дозвільних документів для кожних регламентуються відповідними постановами, внутрішніми порядками адміністративних послуг, тощо.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.2016 № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми» підприємства, показник загального утворення відходів яких за звітній рік не перевищує 1000 умовних одиниць і більше 50 у.о., повинні реєструвати декларацію про відходів до 20 лютого року, що настає за звітним.

Щоб подати декларацію про відходи суб’єкту господарювання необхідно скористатися електронною системою здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України за посиланням http//e-eco.gov.ua. Система забезпечує реєстрацію, опрацювання та розгляд декларацій відповідальними особами.

 ПОКАЗНИК ЗАГАЛЬНОГО УТВОРЕННЯ ВІДХОДІВ

Показник загального утворення відходів (ПЗУВ) – це сума кількості відходів поділених за класом небезпеки, до кожного з яких окремо застосовується свій коефіцієнт.

ПЗУВ розраховується за формулою:

ПЗУВ = 5000 х м1 + 500 х м2 + 50 х м3 + 1 х м4,

де м1, м2, м3, м4 – умовні одиниці, значення яких дорівнюють кількості утворених відходів за класами небезпеки (1, 2, 3, 4 класи відповідно).

Онлайн калькулятор ПЗУВ можна знайти за посиланням https://e-eco.gov.ua/#calculator.