Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

Номери «гарячої лінії»:

+380996467859 - з питань захисту довкілля;

+380688776092 - з питань енергетики.

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ВІДБУЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «РОБОТА ПРИРОДООХОРОННИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ»

За сприяння Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної військової адміністрації Комунальним закладом Сумської обласної ради «РЛП «Сеймський» 20.09.2022 проведено Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «Робота природоохоронних закладів України під час воєнного стану». Для цього організатори заходу запросили прийняти участь НПП «Кременецькі гори» (Тернопільська область),      НПП «Деснянсько-Старогутський» (Сумська область), НПП «Гетьманський» (Сумська область), природний заповідник «Михайлівська цілина» (Сумська область), НПП «Слобожанський» (Харківська область), РЛП «Кременчуцькі плавні» (Полтавська область) та РЛП «Міжрічінський» (Чернігівська область).  До конференції також долучилися науковці Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України.

В ході онлайн-конференції фахівці природоохоронних установ представили презентації та доповіді про свою роботу під час воєнного стану, розповіли про нові форми і методи роботи, ознайомилися з досвідом роботи і здобутками колег та їх щоденною роботою в напрямку збереження, примноження, сталого використання природних цінностей та напрацюваннями для втілення в життя основних напрямків природоохоронної діяльності під час воєнного стану.

На жаль, війна внесла свої корективи в розвиток заповідної справи, і є значна площа території, які не можна буде відбудувати – це території природно-заповідного фонду, адже зруйновані екосистеми можуть відновитися тільки самі, але для цього знадобляться роки та десятиліття.

Незважаючи на це, працівники природоохоронних установ роблять все, щоб природоохоронна діяльність цих установ виконувалася на сучасному нормативно-методичному та науковому рівні, що має велике значення для охорони та відтворення генофонду тваринного і рослинного світу, перш за все – видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, збереження типових та унікальних для країни ландшафтів, поліпшення екологічного стану навколишнього природного середовища.