Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВИХОВУЄМО МАЙБУТНІХ ЕКОЛОГІВ

Провідними фахівцями відділу природно-заповідного фонду та довкілля Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації проведено лекцію для студентів Сумського національного аграрного університету спеціальності «Екологія».

В ході лекції студентів ознайомлено з роботою  відділу та Департаменту, напрацьованою інформаційною базою щодо об’єктів природно-заповідного фонду Сумщини, сучасними напрямками розвитку природно-заповідної справи. 

СУЧАСНА СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ

29 жовтня  2019 року за співпраці Гетьманського національного природного парку та Сумського державного педагогічного університету ім. Макаренка у приміщенні Тростянецької публічної бібліотеки відбувся навчальний семінар для вчителів біології Тростянецького та Охтирського районів Сумської області  на тему «Сучасна система органічного світу».

Актуальність та своєчасність вивчення цієї проблематики полягає в тому, що революційні зміни, які відбулись в біології протягом останніх десятиліть, залишились поза увагою школи. 

ОГОЛОШЕНО НОВІ ОБ’ЄКТИ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ

Для успішної реалізації цілей Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки, завдяки наполегливій спільній роботі органів державної влади, місцевого самоврядування та науковців, збільшено площу природно-заповідного фонду Сумської області на 257,6835 га.

З метою збереження цінних природних комплексів рішенням Сумської обласної ради від 25.10.2019 «Про зміни в мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області» оголошено нові об’єкти місцевого значення – заказники: «Панський став», «Видівський», «Кияницький», «Понурка». Крім того, розширено територію ландшафтного заказника місцевого значення «Образ» на 49,0 га, встановивши загальну площу заказника – 72,8 га.

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ВЕДЕННЯ ПЕРЕЛІКУ ВИДІВ РОСЛИН, ТВАРИН І ГРИБІВ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ОСОБЛИВІЙ ОХОРОНІ НА ТЕРИТОРІЇ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

За ініціативи Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації 24.10.2019 відбулося засідання  комісії з ведення переліку видів рослин, тварин і грибів, що підлягають особливій охороні на території Сумської області.

 З метою підготовки звіту з періодичного відстеження результативності  регуляторного акту головам підкомісій ботаніки та зоології запропоновано надати інформацію щодо діяльності відповідних підкомісій.

ВСТАНОВЛЕНО ЗАБОРОНУ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ НА ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ У ВОДОЙМАХ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ 2019-2020 РОКІВ

З метою створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів, їх охорони, відтворення та раціонального використання затверджено перелік зимувальних ям на період зимівлі 2019-2020 років, на яких заборонено вилов водних біоресурсів, відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, з 01 листопада 2019 року до закінчення періоду зимівлі водних біоресурсів (до скресання криги).

Зимовий період для риби є особливим, порушення її спокою і тиші у цей час шкодить не тільки самим жителям водойм, але й впливає на екосистему. 

ОБЛІК ТВАРИН У ПРИРОДНОМУ ЗАПОВІДНИКУ «МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА»

Вперше на території площею 882,9 га природного заповідника «Михайлівська цілина» 23.10.2019 за участю представника Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації проведено облік тварин – бобра, видри, ондатри, борсука.

Хоча природний заповідник «Михайлівська цілина» було створено Указом Президента України від 11.12.2009 № 1035/2009 «Про створення природного заповідника «Михайлівська цілина», функціонувати як повноцінна природоохоронна установа він почав лише минулого року після реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 06.03.2018.