Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ЕКОЛОГІЧНІ ЗАНЯТТЯ У МУЗЕЇ ЛІСУ

З нагоди відзначення Дня водно-болотних угідь у Музеї лісу Тростянецького лісового господарства для вихованців гуртка КЗПО Тростянецького палацу дітей та юнацтва проведено екологічне заняття на тему «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття». 

 На занятті  діти дізналися, що водно-болотні угіддя – це ресурс, який має велике екологічне, культурне, наукове та рекреаційне значення. 

ЛЕКЦІЯ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ-БІОЛОГІВ

Керівництвом та фахівцями Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації 13.02.2020 проведено ознайомчу навчальну екскурсію та лекцію для студентів 3-го курсу Сумського педагогічного університету імені А.С. Макаренка  спеціальностей  «Середня освіта. Біологія» та «Біологія».

Студентську молодь ознайомлено зі структурою, основними завданнями та повноваженнями  Департаменту, станом виконання заходів «Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки. 

МІЖНАРОДНА ВИСТАВКА-ФОРУМ РИБНОЇ ІНДУСТРІЇ ТА РИБОЛОВНОГО ХОБІ

Держрибагенство запрошує взяти участь у Другій міжнародній виставці – форумі рибної індустрії та риболовного хобі в Україні «Fish Business Ukraine 2020».

Захід проходитиме з 17 по 19 березня 2020 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» за адресою: вул. Амстердамська, 1, с. Березівка, Київська область (Житомирська траса М-06).

Участь у заході візьмуть представники Держрибагентства, Держводагентства, Держпродспоживслужби, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), інших міжнародних організацій, експертного середовища, закладів науки та освіти, низки посольств, громадськості та бізнесу.

КОНОТОПСЬКИХ ЗУБРІВ ВЖЕ 54!

На території мисливських угідь Сумської області триває облік мисливської фауни – лося, оленя, козулі; зайця-русака, куниці лісової, горностая, білки, лисиці, куріпки сірої, рябчика, фазана.

Конотопська популяція зубрів, яка мешкає на території Державного підприємства «Конотопське лісове господарство», це друга за розміром популяція зубра в Україні. З часу заснування Конотопської популяції зубра з 1986 по 2020 рік поголів’я збільшилось із 30 до 54 голів, у тому числі з 2016 по 2020 рік популяція зросла на 10 голів.

ПИТАННЯ ЩОДО ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗНЕШКОДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ СУМЩИНИ НЕПРИДАТНИХ ПЕСТИЦИДІВ ПЛАНУЮТЬ ВНЕСТИ НА РОЗГЛЯД ОБЛАСНОЇ РАДИ

Таке рішення було оголошено  під час відеоселекторної наради з питань організації робіт перезатарення та знешкодження пестицидів 

Заходи під загальною назвою «Забезпечення екологічного безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин на території Сумської області» планується внести до проекту змін кошторису витрат та плану природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2020 рік.

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ ГРОМАДЯН ДО УЗБЕРЕЖЖЯ ВОДОЙМ

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування» № 233-ІХ, який Верховна Рада України підтримала 29 жовтня 2019 року.

Закон забороняє обмеження права загального водокористування; забезпечує безперешкодний і безоплатний доступ до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування і посилює відповідальність за будь-яке обмеження такого доступу.