Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

РОЗШИРЕНА НАРАДА ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ЗАХОДІВ КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ ТА ОХОРОНОЮ ЛІСІВ І ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛІКУ ДЕРЕВИНИ У ФОРМАТІ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

3 вересня 2019 року під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК проведено розширену нараду щодо посилення заходів контролю за використанням та охороною лісів і запровадження електронного обліку деревини у форматі відкритих даних.

На нараді обговорено стан виконання в області Указу Президента України від 9 липня 2019 року № 511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів». 

ЗАВЕРШЕНО РОБОТИ ПО ВСТАНОВЛЕННЮ ІНФОРМАЦІЙНИХ ЩИТІВ, ІНФОРМАЦІЙНО-ОХОРОННИХ ТА МЕЖОВИХ ЗНАКІВ НА ТЕРИТОРІЯХ ТА ОБ’ЄКТАХ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Головним завданням встановлення інформаційних та охоронних знаків є забезпечення інформованості та природоохоронне виховання населення. Інформативність знаків дозволяє попередити про наявність, категорію та межі природно-заповідних об’єктів, а також про їхнє підпорядкування.

Знаки встановлено на об’єктах природно-заповідного фонду місцевого значення: заказниках – «Городище» (Лебединський район), «Чехів яр», «Великописарівські кургани» (Великовисарівський район), «Колядинецький» (Липоводолинський район), «Холодниківський», «Губарівщина» (Роменський район), «Краснопільський», «Грузне» (Краснопільський район) та пам’ятці природи – «Андріяшівський дуб» (Роменський район).

ЕКОЛОГО-ПІЗНАВАЛЬНІ МАРШРУТИ У РЛП «СЕЙМСЬКИЙ»

На виконання «Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2020 роки», затвердженої рішенням Сумської обласної ради від 22.02.2019, Департаментом екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації придбано байдарки та велосипеди для організації еколого-пізнавальних маршрутів на території «Регіонального ландшафтного парку «Сеймський».

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до організованого відпочинку в одному із найбільш мальовничих куточків Сумщини!

НАРАДА ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛІСІВ ТА РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ

30 липня 2019 року під головуванням керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації Д.Живицького за ініціативи Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації відбулася робоча нарада з питань організації виконання Указу Президента України від 9 липня 2019 р. № 511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів».

На нараді розглянуто стан охорони і раціонального використання лісових ресурсів області, проблемні питання здійснення контролю за охороною лісів та співпраці з правоохоронними органами. 

ЗАБОРОНА НА ЛОВ РАКІВ

З метою забезпечення охорони річкових раків під час їх природного відтворення, збільшення їх запасів на підконтрольних водоймах Сумської області, встановлено заборону на лов (добування) річкових раків у період другої линьки з 01.08.2019 по 30.09.2019.

 Таке обмеження вводиться двічі на рік - коли раки змінюють панцир. Тоді вони малорухливі і тому стають легкою здобиччю для браконьєрів. 

ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ РАДИ

20 липня 2019 відбулося виїзне засідання науково-технічної ради природного заповідника «Михайлівська цілина».

Польовий офіс природного заповідника привітно зустрічав науковців, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, журналістів.