Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

Регіональна доповідь

Оновлено 09.09.2019

Регіональна доповідь про стан навколишнього природного середовища в Сумській області у 2018 році

Найважливішим наслідком і головним пріоритетом соціально-економічного розвитку виступає якість життя населення. Про актуальність проблеми оцінювання якості життя населення країн та їх окремих регіонів свідчать програми ООН, різних міжнародних організацій, урядів провідних держав світу тощо. У сучасних умовах трансформації економічної системи виникає питання про зміну ролі екологічного фактора в розвитку регіонів і суспільства в цілому. При загальній спрямованості державної політики до засад та принципів сталого розвитку особливої актуальності набуває запровадження сучасних засобів раціонального управління охороною природного середовища, ефективного використання природних ресурсів та досягнення реальної безпеки життєдіяльності людини. Його значущість зростає в умовах децентралізації управління та підвищення ролі соціально-економічного розвитку регіонів.

Сьогоднішня особливість стану природного середовища на Сумщині полягає в тому, що її екологічний стан збігається в часі з економічною кризою, яка дещо зменшила антропогенний вплив на довкілля. А це означає, що з пожвавленням виробництва з упровадженням ринкових відносин, можна очікувати зростання забруднень, тобто зниження техногенно-екологічної безпеки регіонів та негативні зміни в регіональній природній системі.

Вихід з цієї складної екологічної кризи - у переході економіки Сумської області до моделі сталого розвитку, яка передбачає досягнення високої якості життєдіяльності на основі збалансованого розв’язання проблем соціально-економічного розвитку, збереження навколишнього природного середовища, раціонального використання та відтворення природно-ресурсного потенціалу регіону. Це обумовлює необхідність узагальнення концептуальних підходів формування механізмів державного чи регіонального управління та чіткого визначення пріоритетних напрямів щодо їх упровадження та вдосконалення. При цьому, природоохоронна діяльність в регіоні повинна визнаватися однією з найсуттєвіших.

Протягом 2016-2018 років в області діяла Програма охорони навколишнього природного середовища Сумської області, затверджена Сумською обласною радою 10.08.2016.  Протягом 2018 року з метою підвищення ефективності системи управління в сфері охорони навколишнього природного середовища Сумською обласною радою рішеннями від 02.03.2018 та від 06.07.2018 «Про внесення змін до програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2018 роки» внесено зміни до завдань та заходів програми. З метою реалізації державної екологічної політики, стабілізації і поліпшення екологічного стану довкілля та зниження екологічних ризиків шляхом забезпечення охорони, раціонального використання і відтворення природних ресурсів Сумської області у 2019-2021 роках видано розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.10.2018 № 621-ОД «Про розроблення проекту Програми охо­рони навколишнього природного середо­вища Сумської області на 2019-2021 роки».

 Регіональна доповідь про стан навколишнього природного середовища в Сумській області у 2018 році