Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

Спалення сухої рослинності - загроза для людей!

Після сходження снігового покриву та настанням тепла, стало традицією спостерігати за спаленням сухої рослинності, промислових та побутових відходів на присадибних ділянках, уздовж транспортних магістралей та паркових зонах.

Міста та райони потерпають від диму та вогнищ. Випалювання стерні та відходів, що повсюдно практикується всупереч діючому законодавству, суттєво впливає на рівень забруднення повітря, нерідко створює загрозу для людей та може призвести до некерованих пожеж. Спалюючи траву в місті, людина спалює й ті солі важких металів, що осіли на листі та траві, а також вибрані рослинами з ґрунту. При випалюванні трави уздовж автодоріг відбувається забруднення повітря важкими металами. У сільській місцевості у вогні згорають залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи леткі токсичні органічні і неорганічні сполуки. Ці речовини токсичні, стійкі щодо розпаду та здатні до накопичення в організмах людей і тварин. Такий дим отруйний!

У зв`язку із негативним впливом на довкілля, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: на громадян – на суму від 170 до 340 грн., посадових осіб - від 850 до 1190 грн. за спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій законодавством передбачена адміністративна відповідальність на посадових осіб у вигляді штрафу на суму від 850 до 1700 грн.