Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

1 квітня – Міжнародний день птахів (День зустрічі птахів)

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера». 1 квітня 1906 року було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів, з того часу 1 квітня – це не лише свято підписання Конвенції, а й – Міжнародний день птахів.

Вперше цей день, як масове дитяче свято, став проводитися в Сполучених Штатах Америки. Вчені, ще на початку ХХ століття, говорили про зникнення деяких видів пернатих. Тому, Міжнародний день птахів був ухвалений з метою звернення уваги людства на проблеми збереження пернатих. Дана проблема є актуальною в усіх країнах світу.

У культурі українського народу пернаті вважаються символами миру, волі й сімейного благополуччя. Птахи завжди користувалися любов’ю слов’ян. Тому давайте свідомо сприяти розповсюдженню, збереженню та відновленню популяцій різновидів птахів, що буде внеском у збереження біорізноманіття на планеті.