Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

Депутати Сумської обласної ради підтримали підготовлені Департаментом проекти рішень

09 квітня на пленарному засіданні 42-ї сесії Сумської обласної ради були розглянуті проекти рішень, підготовлені Департаментом екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації. Сергій ЛИТВИНЕНКО, заступник начальника управління екології та природних ресурсів, доповів про необхідність прийняття проекту рішення «Про зміни в мережі територій та об`єктів природно-заповідного фонду Сумської області».

Данним рішення пропонувалось скасувати статус об`єкту природно-заповідного фонду місцевого значення заповідного урочища «Литовський бір» площею 914,2 га на території Бакирівської сільської ради Охтирського району.

Зазначений об`єкт включений до складу природно-заповідного фонду рішенням Сумського облвиконкому в 1972 році. Разом з тим, відповідно до Указу Президента України в 2009 році територія заповідного урочища «Литовський бір» повністю увійшла до складу Гетьманського національного природного парку і входить до переліку земель, які надаються Парку в постійне користування. З метою зняття подвійного статусу та приведення режиму використання територій «Литовського бору» до проекту організацій парку і після прийняття відповідного рішення цей лісовий масив не виключається з територій природно-заповідного фонду, а залишається у складі Гетьманського національного природного парку.  

Разом з тим, депутати підтримали звернення до центральних органів виконавчої влади стосовно внесення змін до чинного законодавства в частині спрощення механізм у видачі спеціальних дозволів на видобування корисних копалин місцевого значення.

«Існуючий на сьогодні механізм видачі дозволів на видобування корисних копалин місцевого значення є централізованим, забюрократизованим, непрозорим, занадто затратним, навіть для розробки таких корисних копалин як пісок, крейда, глина. Така ситуація не сприяє ні інвестиційному клімату територій, ні ефективному використанню корисних копалин. [...] Як наслідок, за останні 5 років кількість виданих у Сумській області спеціальних дозволів на користування надрами зменшилась у двічі. [...] У той же час суттєво збільшилась кількість несанкціонованих копанок і кар`єрів, що спричиняють значну шкоду навколишньому середовищу через незаконне вирубування лісів, руйнацію ґрунтового шару, відсутність заходів з рекультивації тощо, містять загрозу життю та здоров`ю людей, а також не дають надходжень до відповідних бюджетів»,- йдеться у зверненні.