Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, пл. Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ОБЛІК ДИКИХ МИСЛИВСЬКИХ ТВАРИН В МИСЛИВСЬКИХ УГІДДЯХ ДП «КОНОТОПСЬКИЙ ЛІСГОСП»

Відповідно до графіку проведення зимового обліку диких мисливських тварин та птахів в мисливських угіддях Сумської області 07.02.2018 здійснений первинний облік диких тварин в мисливських угіддях ДП «Конотопський лісгосп».

Проведений підрахунок чисельності основних видів мисливських тварин, у тому числі червонокнижного зубра, у кількості 49 голів.

Зубр є не тільки невід’ємним компонентом фауни України, повернення якого наближає наші екосистеми до вихідного вигляду, але й справжнім символом дикої природи, що викликає необхідність особливого і уважного підходу до його охорони та відтворення. В Україні зубр знову опинився під загрозою зникнення не в силу якихось природних причин, пов’язаних з його біологією чи наявністю місць, придатних для існування, але в силу відсутності уваги держави, варварського неконтрольованого браконьєрства і комерційного відстрілу. Відновлення популяції зубра в Україні в першу чергу вимагає формування, затвердження і реалізації Державної програми, забезпеченої цільовими бюджетними коштами.

1990-ті та 2000 рр. були надзвичайно несприятливими для української популяції зубра. В цей час Україною було втрачено першість за поголів’ям цієї тварини у світі. Рештки вільно живучих популяцій мають розбалансовану статеву структуру і без оперативного втручання можуть не вижити. В цих надзвичайно несприятливих умовах, завдяки зусиллям громадськості та вчених почалися певні зрушення. Втім, це тільки початок великої роботи. Стабілізація української популяції зубра неможлива без продовження наукових досліджень, зміни правової бази, пошуку економічної підтримки та пропагандистсько-освітніх заходів.

У 2017 році за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища придбано корми для конотопської популяції зубрів: закуплено 20 т ячменю та 27,6 т кукурудзи.