Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА-ПЕРЛИНА НЕЗАЙМАНОГО СТЕПУ

Науково-краєзнавча конференції «Михайлівська цілина – перлина незайманого степу» проведена на базі Лебединського районного краєзнавчого музею м. Лебедин.

Конференція проведена з нагоди 90-річчя створення природного заповідника «Михайлівська цілина»

В рамках конференції представлено інформаційний фільм про заповідник та пересувну виставку документів і фото, пов’язаних з його історією. Учасниками конференції проведено наукові читання, в яких прийняли участь нащадки родини Капністів, у володінні яких знаходилася територія «Михайлівської цілини». 

У роботі конференції прийняли участь представники Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації.

ДОВІДКОВО:

Україна має безліч цікавих місць, до яких туристи із неабияким інтересом з’їжджаються з різних куточків світу. Однією із таких оригінальних, своєрідних та неповторних територій є природний заповідник «Михайлівська цілина». Вона є гордістю, своєрідною візитівкою Лебединського району. У 2018 році«Михайлівській цілині» виповнюється 90 років. Це - шматочок незайманого степу, якого ніколи, протягом не лише століть, а й тисячоліть не торкався навіть плуг, не кажучи вже про більш пізню машинерію, вигадану людиною для обробки ґрунту. Одразу вражає своїми безкраїми степами, величезною різноманітністю рослин та тварин, комах і птахів.

«Михайлівська цілина» - степовий масив розміщений на вододiлi рiчок Грунi i Сули. У дореволюцiйний час територiя Михайлiвської цiлини належала помiщику Капнiсту, який використовував дiлянку для випасання коней. Пiзнiше, пiсля революцiї, цi землi входили до складу земель Михайлiвського кiнного заводу. Уже в 1928 роцi цiлинного степу залишилось 202,4 га, і саме з цього часу починається охорона цiєї унiкальної дiлянки. Постановою Сумського виконкому Михайлiвська цiлина була оголошена заповiдником мiсцевого значення (якi тодi iснували), а у 1947 роцi категорiя охорони була пiдвищена до загальнодержавного заповiдника. З 1961 року Михайлiвська цiлина увiйшла до складу Українського Степового заповiдника НАН України i стала його пiвнiчним фiлiалом. У грудні 2009 року указом Президента України “Михайлівська цілина” була виведена зі складу Українського Степового заповідника в окрему природоохоронну структуру. Площу заповідника збільшили до майже 883 га.

Оригінальний, своєрідний та неповторний природний заповідник вражає безкраїм степом, величезною різноманітністю рослин, тварин, комах і птахів. Всього тут зареєстровано 503 види рослин, серед яких багато рідкісних, занесених до Червоної книги України.

(за матеріалами «круглого столу» 21.06.2018)