Департамент екології та охорони природних ресурсів

 

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління екологічної безпеки та дозвільної системи (факс) (0542) 63-28-39;
Управління природних ресурсів та заповідної справи (факс) (0542) 63-28-29

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВИВЧАЄМО ПРИРОДУ РІДНОГО КРАЮ

Організація літнього відпочинку та оздоровлення дітей, організація їх дозвілля - доволі складний процес. КЗ СОР «РЛП «Сеймський» створив необхідні умови для оздоровлення і відпочинку дітей.

За домовленістю з директорами загальноосвітніх навчальних закладів        м. Глухова, м. Кролевця, Глухівського агротехнічного інституту СНАУ  були проведені працівниками закладу комплексні екологічні експедиції по вивченню природи рідного краю, масові заходи, спрямовані на національно-патріотичне виховання, а також ігри, конкурси, вікторини.

Велика увага приділялась категорії дітей, які потребують особливого піклування – це діти-інваліди, діти-переселенці та діти, позбавленні батьківського піклування, з малозабезпечених сімей, талановиті та обдаровані діти.

Декілька років тому провідними науковцями області на підставі комплексного біоекологічного, еколого-географічного та історико-культурного дослідження ділянки річки Сейм в межах Сумської області встановлено та оцінено дуже важливе значення природного комплексу для підтримки і відновлення гідрорежиму однієї з найбільших річок Сейму, для збереження природних ландшафтів, біорізноманіття, формування національної екомережі, розвитку сталих форм туризму, рекреації та еколого-просвітніх заходів, збереження історико-культурної спадщини. Саме ця тема обговорювалася на  авто-пішоходній екскурсії серед учнів старших класів, що проходили в серпні місяці. Для заохочення діяльності учнів більше уваги приділялося виготовленню виробів з природного та підручного матеріалу. Цю роботу проводив студент Глухівського агротехнічного інституту Тищенко Є.

Екскурсії мали не тільки пізнавальний, але і дослідний характер, проводилися спостереження за рослинами та тваринами – синоптиками, що допомагають передбачати зміни в погоді, так як цей період відзначався не стабільною погодою.

З метою формування у студентської молоді Глухівського агротехнічного інституту СНАУ сучасного екологічного мислення та ґрунтовних екологічних знань, залучення їх до науково-дослідницької, експериментальної і практичної діяльності з біології та екології була організована і проведена науково-просвітницька практика на базі КЗ СОР «РЛП «Сеймський». Практика була проведена під керівництвом виконуючого обов`язки директора закладу Стрижака А.О. та заступника директора з природоохоронної роботи Коняєвої М.М. Вони ознайомили студентів  з основними типами ландшафтів лісо-степової зони України, до якої відноситься і Сумська область, найпоширенішими видами флори і фауни.

Протягом червня-липня 2018 року працівниками КЗ СОР «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський» були проведені 4 екскурсії та експедиції «Вивчаємо природу рідного краю», в яких прийняли участь 54 дитини. Теми екскурсій в природу відповідали тематиці та завданням природоохоронних акцій та конкурсів, таких як «Вчимося за повідувати», «Річка Сейм очима дітей», «До чистих джерел», «Ліси для нащадків», «Лелека», «Птах року».