Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ПИТАННЯ ЩОДО ФІНАНСУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗНЕШКОДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ СУМЩИНИ НЕПРИДАТНИХ ПЕСТИЦИДІВ ПЛАНУЮТЬ ВНЕСТИ НА РОЗГЛЯД ОБЛАСНОЇ РАДИ

Таке рішення було оголошено  під час відеоселекторної наради з питань організації робіт перезатарення та знешкодження пестицидів 

Заходи під загальною назвою «Забезпечення екологічного безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин на території Сумської області» планується внести до проекту змін кошторису витрат та плану природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2020 рік.

Наприкінці 2019 – початку 2020 року районними державними адміністраціями, сільськими радами, об’єднаними територіальними громадами було проведено інвентаризацію місць накопичення небезпечних відходів та тари з-під них на підвідомчих територіях. Наразі на території області зберігається понад 500 тонн накопичених за попередні роки заборонених та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин.

Райдержадміністрації, сільські ради, ОТГ наразі надають облдержадміністрації документи щодо необхідного співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2020 році,

Нагадаємо, у березні 2019 року були прийняті зміни до законодавства, що дозволили вивозити пестициди за межі України для екологічно безпечної утилізації/видалення. Фінансування заходів має здійснюватися за рахунок обласних, районних, міських, сільських (селищних) рад та об’єднаних територіальних громад, а також залучення Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Незадовільні умови зберігання небезпечних речовин несуть загрозу для навколишнього природного середовища внаслідок забруднення ґрунту, підземних і поверхневих вод. Небезпечні відходи зберігаються у безгосподарних напівзруйнованих складських приміщеннях без належної охорони, становлять потенційну загрозу для здоров’я населення.