Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

КОНОТОПСЬКИХ ЗУБРІВ ВЖЕ 54!

На території мисливських угідь Сумської області триває облік мисливської фауни – лося, оленя, козулі; зайця-русака, куниці лісової, горностая, білки, лисиці, куріпки сірої, рябчика, фазана.

За основу взято метод підрахунку тварин по слідах та анкетного спостереження, що відображені у журналах єгерського складу та взяті за основу загальної чисельності фауна господарств. Крім того, облік проводиться на підгодівельних майданчиках, кормушках, по лігвищах, шляхом спостережень з веж та квадрокоптерів.

Вже проведено облік у мисливських господарствах Кролевецького, Конотопського, Путивльського, Недригайлівського, Глухівського, Тростянецького, Охтирського, Білопільського  районів.

Згідно з затвердженим графіком 5 лютого проведено облік основних видів диких тварин у ДП «Конотопське лісове господарство». Було обстежено 2 кормових поля, 3 біокомплекси та 14 підгодівельних майданчиків типових для даного господарства. Мобільність та достатня кількість учасників обліку дала можливість охопити значну кількість мисливських угідь. Облік проводився в 8 єгерських обходах та 3 лісництвах з різним рівнем бонітету мисливських угідь. Погодні умови дозволили достовірно виявити кількість підходів тварин до місць підгодівлі, місць лігвищ та визначити вид тварин. За даними матеріалів польового обліку та на підставі матеріалів спостережень зазначених у щоденниках єгерів та проведеного аналізу, відповідно до методичних рекомендацій, чисельність основних видів мисливських тварин в господарстві складає: зубр – 54 гол.,  лось – 35 гол., олень – 91 гол., кабан – 109 гол., козуля – 318 гол., олень плямистий – 5 гол., заєць – 1895 гол., лисиця – 30 гол., куниця – 45 гол., білка – 72 гол., тхір – 14 гол., сіра куріпка – 580 гол.

Звертаємо увагу, що Конотопська популяція зубрів, яка мешкає на території Державного підприємства «Конотопське лісове господарство», це друга за розміром популяція зубра в Україні. З часу заснування Конотопської популяції зубра з 1986 по 2020 рік поголів’я збільшилось із 30 до 54 голів, у тому числі з 2016 по 2020 рік популяція зросла на 10 голів. Таких показників вдалося досягти завдяки запровадженню підгодівлі зубрів високоякісними кормами не тільки у зимовий період, а й протягом усього року. Щорічно з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на цей захід виділяються кошти згідно з науковими рекомендаціями. За період з 2016 по 2019 роки було зафіксовано природну загибель 3 особин зубра. Фактів загибелі тварин внаслідок браконьєрства не зафіксовано.