Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

17 ЧЕРВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ОПУСТЕЛЮВАННЯМ ТА ПОСУХАМИ

 17 червня 1994 року прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням та посухами. Цей день міжнародна спільнота відзначає як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. 2010-2020 роки в ООН оголошено десятиліттям боротьби з опустелюванням на планеті.

Слід зазначити, що в рамках Конвенції ООН, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників.

Сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу серед яких й Україна, тим самим отримавши додаткову можливість для використання світового досвіду і міжнародних ресурсів у відповідній сфері та взявши на себе зобов’язання щодо впровадження цієї Конвенції.

Проблема деградації земель в Україні є актуальною та гострою. До деградаційних процесів, характерних для нашої країни можна віднести ерозію, забруднення, підтоплення територій, зсуви ґрунту. Суховії, посухи та пилові бурі сьогодні спостерігаються не тільки у степовій, а й у лісостеповій зоні України. Вони є найбільш небезпечними для сільського господарства країни і нерідко негативно впливають на здоров’я людей.

До найбільш ефективних заходів щодо боротьби с опустелюванням слід віднести:

•        оптимізація використання природних ресурсів,

•        оптимізація структури сільськогосподарських угідь,

•        вдосконалення структури посівних площ,

•        нормоване використання пасовищ,

•        насадження лісів, лісосмуг,

•        боротьба з ерозією ґрунтів,

•        іригаційні процеси.

Згідно з Конституцією України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Це обумовлено винятковим значенням землі, яка є головною матеріальною основою довкілля, необхідним засобом формування, розвитку і поширення рослинності, існуючих водних об’єктів, є основою територіальної цілісності держави та основою сільського, лісового виробництва. Тому боротьба з опустелюванням повинна бути невід’ємною частиною комплексного розвитку земельних ресурсів в інтересах їх стійкого розвитку.