Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ЖИТО ЛІСОВЕ

Невеличка деталь про природу Гетьманського національного природного парку здатна істотно розширити уяву. Мова йде про недавню знахідку – жито лісове, що зростає на околицях с. Буймерівка Охтирського району.

Невеличка куртина вже сухих стебел виявилася знаковою. Ця рослина зазвичай зростає на півдні серед пісків. Не дивно, що в умовах глобальних змін клімату її ареал просувається на північ.

Але згадаймо, як виглядала місцевість довкола Охтирки майже століття тому: тут переважали голі піски, які пізніше були засаджені лісом. Тому, можливо, жито оселилося тут з тих часів, адже на Олешківських пісках та на дюнах Приазов’я цей вид доволі звичайний.

Ще одна можлива причина появи в Гетьманському НПП лісового жита – занос насіння. Довгі ості густо вкриті шорсткими щотинками – ідеальне пристосування, щоб плід міг вчепитися за щось волохате і здолати сотні кілометрів. У будь-якому випадку список рослин парку поповнився цим незвичайним видом.