Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

НЕ ДОПУСКАЙТЕ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ!

Кожен підпал – це  злочин проти  природи та людини.  Тому скажи НІ спалюванню сухої рослинності!

Кожного року спалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо для України.  Цьому сприяло глобальне потепління та, звісно, підпали.

Восени триває збір врожаю сільськогосподарських культур та підготовка до зими. У цей період зазвичай сільськогосподарські виробники та громадяни починають прибирати присадибні ділянки, парки, сквери та спалювати суху рослинність та залишки сільськогосподарських рослин . Але це вкрай небезпечно та призводить до пожеж в екосистемах.

Головна небезпека полягає в провокуванні лісових пожеж і руйнуванні природніх біоценозів. А лісові пожежі – це страшне лихо для будь-якого району або регіону країни.

Підпалювання повністю знищує мікрофлору ґрунту , що формує  найбільш родючий шар 2-5 см. Скрізь, де пройшов вогонь, вже не буде колишнього різнотрав’я. Територію, що звільнилася, захоплять бур’яни. Знищуються багато комах, їх личинки та горять кладки і місця гніздових птахів.  На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а часто – ніколи.

Крім того, їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей, особливо для алергіків та астматиків. До того ж в сухій траві часто буває сміття, небезпечне для спалювання – пластикові пляшки, пакети тощо. Через це відбувається забруднення повітря важкими металами, що звісно призводить до негативних наслідків для здоров’я людини!

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах, самовільне випалювання рослинності або її залишків, забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу виникає адміністративна або кримінальна відповідальність.