Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

5 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ҐРУНТІВ

5 грудня 2002 року учасники Міжнародного конгресу ґрунтознавців (International Union of Soil Sciences) ініціювали запровадження «Всесвітнього дня ґрунтів».

Саме цього дня у 1883 році В.В. Докучаєв захистив свою докторську дисертацію присвячену дослідженню ґрунтів. Метою схвалення Всесвітнього дня ґрунту Радою ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй) є привернення уваги до важливості ґрунтів у якості одного з найважливіших компонентів продовольчої безпеки та здоров’я екосистем, а також життєво важливого джерела для благополуччя людей завдяки їхньому внеску в продовольчу, водну і енергетичну безпеку, скорочення масштабів втрати біорізноманіття та зміни клімату.

Ґрунти  це природний ресурс, який не легко піддається відновленню. Екологічно раціональне використання ґрунтів повинне стати пріоритетним завданням для усіх.

В Україні земля (ґрунти) визначена як основне національне багатство, що перебуває під особливою охороною держави. Проте стан ґрунтів свідчить про необхідність удосконалення державної системи охорони ґрунтів.