Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ЗИМОВИЙ ОБЛІК МИСЛИВСЬКИХ ТВАРИН - 2021

Триває зимовий облік в мисливських господарствах області

Залежно від погодних та ландшафтних умов, особливості біології тварин, облік проводиться методом шумового прогону на пробних площах, методом картування слідів, обліку на місцях підгодівлі та за даними річних спостережень, відображених у щоденниках єгерської служби господарств.

З метою отримання прозорих результатів щодо чисельності диких тварин до проведення обліку по кожному користувачу мисливських угідь залучаються  представники Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації, Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області та Державної екологічної інспекції у Сумській області.

Вже проведено облік тварин у більшості мисливських господарств області. Отримані дані свідчать про поступове відновлення популяції кабана, чисельність козулі та оленя залишається на рівні попередніх років, дещо зменшилась чисельність зайця по окремих мисливських господарствах. Стабільною залишається чисельність тварин, занесених до Червоної книги України – лося, поступово зростає популяція зубра. Заходи з цілорічного підгодовування високоякісними кормами зубрів показують свою ефективність, так під час обліку у ДП «Конотопське лісове господарство» нараховано вже 64 особини зубрів.