Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ЩОДО СТВОРЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «ВЕРХНЬОСУЛЬСЬКИЙ»

20 травня 2021 року фахівці  відділу природно-заповідного фонду та біоресурсів Департаменту Руслан Бойченко та Олена Карлюкова взяли участь в нараді під головуванням голови Роменської районної державної адміністрації Дениса Ващенко  з питань створення національного природного парку «Верхньосульський».

Під час наради роз’яснено концепцію, мету створення Національного природного парку та особливості його функціонального зонування. Обговорено проблемні питання подальшого функціонування лісогосподарських підприємств району.

Значну зацікавленість голів територіальних громад викликали питання посилення охорони існуючих природно-заповідних об’єктів та можливість розвитку рекреаційної галузі  в заплаві річки Сула. Наголошено на можливості традиційного користування природними ресурсами регіону – сінокосіння, випас худоби, збір ягід та грибів, любительська риболовля.

За результатами наради прийнято рішення про підтримку ідеї створення природоохоронної установи в заплаві р. Сула та визначення конкретних земельних ділянок по кожному лісокористувачу та територіальним громадам.

У нараді також взяли участь директор ДП «Роменське лісове господарство» Валентин Жерьобкін, громадський еколог Володимир Литовка, голови територіальних громад Роменщини, представник Держгеокадастру в Роменському районі, а також мисливці Роменщини та Недригайлівщини.