Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДОСЛІДЖЕННЯ ДОВКІЛЛЯ – 2021

25-26 травня 2021 року фахівці відділу природно-заповідного фонду та біоресурсів Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації взяли участь у роботі ІХ Міжнародної наукової конференції «Актуальні проблеми дослідження довкілля», що проходила на базі природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Метою проведення конференції є міжнародна співпраця науковців у різних напрямках дослідження довкілля, координація спільної дослідницької діяльності, встановлення зв’язків між дослідниками, сприяння їх творчому росту і підвищенню їх наукового рівня, вироблення єдиних критеріїв до оцінки стану навколишнього середовища, що, в свою чергу, дасть змогу оперативно реагувати та прогнозувати негативні тенденції антропогенної деградації довкілля.

В організації конференції взяли участь Гетьманський національний природний парк, Поліський державний університет (Білорусь), Ченстоховський політехнічний університет (Польща) та  Державний університет Сент-Клауд (США).

Конференція працювала за наступними напрямками: вивчення і охорона ландшафтного, ценотичного та видового різноманіття, геоекологія та раціональне природокористування, суспільно-географічні аспекти дослідження довкілля, рекреаційно-туристський потенціал регіонів, якість довкілля та здоров’я населення, проблеми експериментальної біології, хіміко-екологічний моніторинг довкілля, екологічна безпека, математичне моделювання та прогнозування стану довкілля, геоінформаційні системи в екології, актуальні питання методик навчання природничих дисциплін, сучасний стан та актуальні напрями наукових досліджень у Гетьманському національному природному парку.

В ході роботи конференції були заслухані цікаві та змістовні доповіді про видове, фітоценотичне та ландшафтне різноманіття окремих регіонів та природо-заповідних об’єктів України, про особливості формування фауни сучасних та минулих геологічних епох, синтезу нових біохімічних сполук. Розглянуто питання стану популяційного здоров’я населення Сумської області, обговорювалися проблеми екологічної та природничої освіти України.

Проведено додаткову секцію «Сучасний стан та актуальні напрямки наукових досліджень у Гетьманському національному природному парку», яка проходила у м. Охтирка, та екскурсію до  Ботанічного саду Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.