Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ЕКОЛОГІЧНА СТУДІЯ «ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАН РІЧКИ СУМКА»

30 липня за ініціативи Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації відбулась екологічна студія на тему «Екологічний стан басейну р. Сумка».

Дана зустріч дала можливість не тільки зібратися разом представникам виконавчої влади, громадськості, науковцям, фахівцям з розроблення проектів, обмінятися досвідом, новими досягненнями, а й  згуртувати зусилля у обговоренні назрілого питання розчищення  річки Сумка між Воскресенським та Шевченківським мостами.

Роботи з розчистки русла річки Сумка між цими мостами має намір здійснити Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради. Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля,  було подане до Єдиного реєстру з ОВД  5  листопада 2020 року.

В ході засідання розглядалися три сценарії розвитку подій:

1. Не вживати ніяких спеціальних заходів, залишити процеси в каналі між мостами «як є».

2. Реконструкція підпірної споруди, забезпечення її належного технічного стану та функціонування, періодичне очищення русла річки від мулу та рослинності на ділянці між мостами.

3. Комплексні заходи щодо відновлення р. Сумка як в межах м. Суми, так і в цілому по всій протяжності, до її природного, відновленого та дерегульованого стану.

За результатами висновків науковців та позицій громадськості рекомендовано застосувати комплексний підхід при вирішенні даної проблеми.