Департамент захисту довкілля та енергетики  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40030 
Приймальня (0542) 62-97-99; 
Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності (0542) 63-28-39;
Управління енергетики та заповідної справи (0542) 63-28-29

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 
п’ятниця – з 8.00 до 16.00; 
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Не є правонаступником Департаменту екології та охорони природних ресурсів, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва. 

ЕКОСИСТЕМНА АДАПТАЦІЯ ДО ЗМІНИ КЛІМАТУ ТА СТАЛИЙ РОЗВИТОК ШЛЯХОМ РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ УКРАЇНСЬКИХ БІОСФЕРНИХ РЕЗЕРВАТІВ

24 листопада 2021 року керівництво та фахівці Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації прийняли участь у підсумковому семінарі за результатами впровадження проекту «Екосистемна адаптація до зміни клімату та сталий розвиток шляхом розширення можливостей українських біосферних резерватів» та реалізації пілотних проектів, які спрямовані на апробацію екосистемних підходів в адаптації до змін клімату, що відбувся в смт. Зноб-Новгородське Шосткинського району.

У світі немає жодної країни, яка б не відчувала серйозних наслідків зміни клімату. Не є виключенням і Україна. Середньорічна температура в Україні, як і у світі в цілому, вже піднялась на 1,1°. Середня річна температура повітря  у Сумській області у 2020 році становила  9,5–10,5°, що на 3,5-4° вище за річну норму. І ці зміни відчутні для аграріїв. Потягом наступних 20 років в Україні очікується підвищення у межах 0,8–1,1°. За найгіршого сценарію антропогенного впливу на кінець століття температура у світі може піднятися до 4,3°. Це суттєві виклики для ведення і планування сільськогосподарської, лісогосподарської діяльності, загроза для збереження природної флори та фауни, існування людини.

Учасникам семінару представлено плани, стратегії та заходи екосистемної адаптації, які розроблені в рамках реалізації українсько-німецького проекту. Також представлено три доповіді, які розкривали хід та результати впровадження трьох пілотних проектів екосистемної адаптації в межах біосферного резервату Деснянський:

Переформування хвойних монокультур в мішане, різновікове насадження;

Відновлення та збереження родючості ґрунту в зоні Полісся;

Впровадження екологічно-адаптивних методів використання сільськогосподарських угідь.

За результатами наради прийнято резолюцію, в якій наголошено на необхідності залучення усіх зацікавлених сторін до реалізації заходів з екосистемної адаптації до змін клімату в межах Деснянського біосферного резервату та можливості поширення отриманого досвіду в різних кліматичних зонах.