Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

26 СІЧНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ

Щорічно 26 січня відзначається Всесвітній день екологічної освіти, спрямований на досягнення гармонійних взаємин людини та довкілля. Для досягнення цієї мети необхідно навчитися жити в гармонії з природою, знизивши рівень впливу людини на стан екології.

Ця дата виникла на основі Декларації Конференції ООН з питань довкілля, що відбулася в червні 1972 року в Стокгольмі, Швеція, де обговорювали важливість турботи про навколишнє середовище та сформулювали необхідність вироблення загальних принципів, які б надихали й скеровували суспільство на збереження та покращення довкілля. 

Екологічна освіта є динамічним та спільним процесом для людського усвідомлення того, що дозволяє виявити екологічні проблеми як глобального, так і місцевого рівнів. Екологічна освіта спрямована також на виявлення взаємодії між людиною та довкіллям, і стосується гармонізації діяльності людини з природою на основі сталого розвитку для забезпечення якості життя майбутніх поколінь.Екологічна освіта збагачує людину знанням про закони, принципи і правила безпечного співіснування з природним середовищем, збереження природних ресурсів та мальовничості наших ландшафтів, їх біорізноманіття, підвищення якості повітря, води, ґрунтів та ощадливе використання вичерпних природних ресурсів.

Пам’ятаймо, що нам варто піклуватися про свою планету та любити її, і обов’язково, дбаючи про добрий екологічний стан довкілля в постійному розквіті науки та прогресу, оберігати природу. Адже в гармонії та розумінні навколишнього світу закладено основи здорового та успішного майбутнього всього людства.