Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «ДЕСНЯНСЬКО-СТАРОГУТСЬКИЙ» ВІДЗНАЧАЄ 25 РОКІВ ВІД ДНЯ СТВОРЕННЯ

Перший національний природний парк на Лівобережному Поліссі і в Сумській області «Деснянсько-Старогутський» (далі – НПП) створений відповідно до Указу Президента України від 23 лютого 1999 року № 196/99. Площа НПП – 16214,36 га. З цих земель 7271,86 га надано парку у постійне користування, в тому числі земель лісового фонду – 7232,2 га.  Метою створення НПП є  охорона, відтворення та збереження унікальних природних комплексів північно-східного Полісся, здійснення наукової, еколого-освітньої та рекреаційної діяльності.

Знаходиться на крайній півночі нашої області, має значну протяжність вздовж державного кордону з російською федерацією. Наразі територія НПП обстрілюється, частково замінована, потерпає від пожеж. Ворогом пошкоджено адміністративні приміщення установи, знищено рекреаційну інфраструктуру. Щодня перед колективом парку постають дедалі важливіші та складніші завдання, які потрібно вирішувати. Навіть в таких складних умовах працівники парку докладають чимало зусиль для збереження природного багатства, вивчення та популяризації знань про природу.

До початку повномасштабної військової агресії росії на території НПП охоронялось понад 30 видів рослин та більше 90 видів тварин, занесених до Червоної книги України. Унікальна особливість лісового комплексу – гніздування тетерукових. Заплавою Десни проходить потужний міграційний маршрут птахів, ця територія 2004 року оголошена Водно-болотним угіддям міжнародного значення – важливою для птахів територією (IBA). У Смарагдовій мережі України НПП значиться окремою ділянкою. НПП у 2009 році став ядром для Деснянського біосферного резервату, створеного в рамках Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» на площі близько 70 тис. га.

За роки діяльності НПП фахівцями напрацьований унікальний природоохоронний досвід, спрямований на збереження й примноження для прийдешніх поколінь багатства і розмаїття мальовничої природи нашої регіону. Наукові розробки фахівців в галузі ботаніки, орнітології високо оцінені на національному рівні. Тут запроваджено одні із найбільш успішних в Україні програм залучення громадськості до спостережень за станом довкілля. НПП має великий потенціал для різних форм рекреації, туризму та відпочинку.

Щиро вітаємо колектив Національного природного парку «Деснянсько-Старогутський» з ювілеєм! Бажаємо якнайскорішої Перемоги, безпечного мирного неба, відновлення повноцінної роботи природного парку! Зичимо всім міцного здоров'я, щастя, миру, благополуччя в родинах! Нехай Господь дарує вам любов, радість, мир та злагоду!