Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ ПРОДОВЖУЄ СПІВПРАЦЮ З МІЖНАРОДНИМИ ДОВКІЛЛЄВИМИ ПРОЄКТАМИ

На круглому столі, який відбувся 19.03.2024 року за ініціативою Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD та Міндовкілля було розглянуто актуальні питання планування управління відходами у Сумській області на регіональному та місцевому рівні. Стратегічне планування у сфері управління відходами – перший та важливий крок в розбудові сучасної системи управління відходами – така тема стала основною у порядку денному круглого столу.

З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо вимог та підходів до стратегічного планування у сфері управління відходами на регіональному та місцевому рівнях проведено обговорення питань щодо планування в сфері управління відходами між представниками органів публічної влади національного, регіонального та місцевого рівнів.

Заступник голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації Марія ЗОНОВА висловила вдячність міжнародним партнерам, зокрема Швейцарсько-українському проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD та Міндовкіллю, які продовжують підтримувати Сумську область у реалізації проєктів, направлених на сприяння миру й соціальної згуртованості, покращення якості життя людей, включаючи довкіллєві питання.

«Сумська область одна з перших розробила та затвердила Регіональний план управління відходами до 2030 року, таким чином заклавши «дорожню карту» створення ефективної та наближеної до європейської системи управління відходами. Але на цьому ми не плануємо зупинятись і наступним етапом намагатимемось реалізовувати наші амбітні цілі у розбудові дієвої системи управління відходами», – зазначила Марія ЗОНОВА.

Представник Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Марина КВЕЧИК акцентувала увагу на завданнях, які визначені проєктом Національного плану управління відходами, який є основним дороговказом реформи управління відходами в Україні та містить комплексне бачення заходів, які необхідно реалізувати в Україні у сфері управління відходами.

Директор Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації Ірина КАШПУР поділилась практичним досвідом регіонального планування у розбудові системи управління відходами у Сумській області, звернула увагу на основні виклики та можливості, які визначені в процесі роботи з реалізації Регіонального плану управління відходами у Сумській області.

Керівник Компоненту 2, радник з розвитку потенціалу та екологічних послуг проєкту UCORD Олександр ІГНАТЕНКО роз’яснив основні підходи до розроблення місцевих планів управління відходами та планів управління відходами підприємств.

Начальниця відділу поводження з побутовими відходами Департаменту комунальних послуг Мінінфраструктури НОВІКОВА Діана розповіла про впровадження роздільного збирання відходів та перспективні напрями, які допоможуть формувати майбутні рішення для удосконалення законодавства у сфері управління відходами.

Також, у круглому столі взяли участь фахівці Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації, Департаменту розвитку громад, територій та інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації, представники громад Сумської області, а також представники територіальних громад, суб’єктів господарювання в сфері управління побутовими відходами Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей.

Крім того, у рамках круглого столу учасники мали можливість задати питання провідним фахівцям у сфері управління відходами, обмінятись ідеями та висловити свої погляди на ці актуальні питання.