Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

Профілактика, недопущення поширення та ліквідація захворювання африканською чумою диких свиней

Африканська чума свиней (Pestis africana suum, хвороба Монтгомері) - висококонтагіозна вірусна хвороба, що перебігає гостро, підгостро, хронічно, безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків.

Збудник АЧС – вірус, що містить ДНК і належить до родини Asfaviridae роду Asfivirus. Вірус стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці – до 5 місяців, у гною – до 3 місяців.

Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини!

Із метою запобігання занесення вірусу АЧС на територію України забороняється увезення з неблагополучних щодо АЧС країн та зон:

- домашніх і диких свиней;

- яйцеклітин/ембріонів домашніх і диких свиней;

- сирого м’яса домашніх і диких свиней;

- усіх видів м’ясних продуктів (крім консервів), отриманих від домашніх і диких свиней, які не піддавались обробленню, що гарантує знешкодження вірусу АЧС.

Регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті здійснює державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за дотриманням юридичними і фізичними особами вимог ветеринарно-санітарних заходів.

У разі спалаху АЧС державні надзвичайні протиепізоотичні комісії розміщують у засобах масової інформації повідомлення, які повинні містити відомості про кордони інфікованої і буферної зон, зони спостереження та за необхідності – про застосовані в кожній із цих зон ветеринарно-санітарні заходи.

14 грудня в Середино-Будському районі, на території національного природного парку «Деснянсько-Старогутський», за 1,5 кілометра від державного кордону з Російською Федерацією та 4 кілометри від села Стара Гута єгері знайшли труп дикого кабана. При зовнішньому огляді порушень цілісності шкіряного покрову на виявлено. Лабораторні дослідження підтвердили діагноз – африканська чума свиней.

16 грудня за результатами п’ятого засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Сумської обласної державної адміністрації затверджений план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання африканською чумою диких свиней в Середино-Будському районі Сумської області.