Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

Микола Клочко наголосив на необхідності удосконалення механізмів раціонального використання лісових ресурсів регіону

13 січня в Сумській обласній державній адміністрації відбулась нарада з питань пошуку ефективності використання лісових ресурсів. Відкриваючи нараду, голова Сумської обласної державної адміністрації Микола КЛОЧКО наголосив на необхідності серйозної розмови та вироблення ділових пропозицій щодо удосконалення механізмів раціонального використання лісових ресурсів регіону, насамперед переробки та реалізації лісопродукції.

Начальник обласного управління лісового господарства, депутат обласної ради Віктор ЧИГРИНЕЦЬ відзначив позитивну роботу державних підприємств. «У минулому році ними заготовлено 734 тисячі кубометрів деревини, зросли й обсяги реалізації лісопродукції у порівнянні з 2013 роком. Рівень середньомісячної заробітної плати працівників склав майже 4 тисячі грн. Не секрет, що державні підприємства управління є бюджетоутворюючими для територіальних громад. Тож бюджетам і державним цільовим фондам протягом року перераховано 128 млн. гривень, що на більш ніж на 30 млн. гривень більше минулорічного показника. Залишаються на часі такі пріоритетні напрямки діяльності, як відтворення та розширення площ лісів, модернізація лісогосподарських процесів, впровадження енергозберігаючих технологій, розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури»,- зазначив очильник управління.

Заступник начальника управління Віталій ІГНАТЧЕНКО відзначив позитивну роботу підприємств саме щодо переробки деревини, насамперед так званої не аукціонної. «Окремі лісгоспи виготовляли та реалізовували сувенірну продукцію, паркетну дошку, нині важлива переробка відходів на пілети, використання яких - один із шляхів енергозбереження»,- підкреслив посадовець.

Враховуючи, що останнім часом існує заборона на експорт деревини, обласне управління лісового господарства активно веде пошук альтернативних шляхів її реалізації.

Майже ті ж проблеми переслідують й обласне комунальне лісогосподарське підприємство «Сумиоблагроліс». За словами виконуючого обов’язки директора Дмитра НАГОРНОГО, минулого року ними було заготовлено майже 243 тисячі кубів деревини, виставлено на аукціон 42, а реалізовано лише 19 тисяч кубометрів. На його думку, слід частіше влаштовувати аукціони, де лісовики та переробники можуть представити та реалізувати свою продукцію.

На жаль, чинне законодавство регламентує товарні біржі проводити такі аукціони на потребу місцевим переробникам лісової деревини, що явно на сучасному етапі не відповідає їхнім інтересам і гальмує будь-яку діяльність.

Обговоривши ці та інші питання, учасники зібрання – лісівники, переробники, біржовики, правники, депутати обласної ради - одностайно пристали думки, що в області необхідні радикальні зміни через колегіальні рішення щодо налагодження прозорого, вигідного для усіх лісокористувачів механізму реалізації лісопродукції, а також активне використання електронних торгів, запровадження можливих додаткових аукціонів, нових правил їх проведення Сумською сировинною біржею, і обов’язково – проведення спільного навчання працівників біржі, лісівників та переробників.