Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

Круглий стіл «Екологічні проблеми Cумської області та шляхи їх розв’язання»

19 березня в залі засідань Сумської обласної державної адміністрації відбулося засідання у форматі круглого столу на тему «Екологічні проблеми Сумської області», організатором якого є Всеукраїнська екологічна ліга. У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, які опікуються питаннями охорони навколишнього середовища, бізнесу, громадських природоохоронних організацій, екологи та науковці.

Департамент екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації представляли заступник начальника управління екології та природних ресурсів Сергій ЛИТВИНЕНКО та заступник начальника відділу державної екологічної експертизи, моніторингу, економіки природокористування Марина РИСІНА.

Важливим питанням, яке учасники обговорили під час роботи круглого столу, стало внесення екологічної складової до Стратегії розвитку Сумської області на період до 2020 року, оскільки це є ключовою вимогою більшості директив, які наша держава має імплементувати відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Також були розглянуті питання забруднення атмосферного повітря викидами від промислових підприємств та автотранспорту, екологічні та соціально-екологічні проблеми поводження з побутовими відходами в області, вплив непридатних пестицидів та отрутохімікатів на довкілля та здоров’я людини та питання збереження наявних та створення нових об’єктів природно-заповідного фонду Сумської області.

Учасники круглого столу «Екологічні проблеми Сумської області та шляхи їх розвязання» зазначили, що для поліпшення стану навколишнього середовища області та запобігання його деградації необхідно здійснити комплексні заходи, залучивши громадськість і науковців до реалізації необхідних проектів. Також необхідно створити науково-експертну раду при обласній державній адміністрації, яка б об’єднала представників профільних наукових установ та громадських природоохоронних організацій, провести інформаційно-просвітницьку кампанію з популяризації системи роздільного збирання побутових відходів та низку інших заходів, у тому числі внесення змін до чинного екологічного законодавства.

 «Збереження чистоти навколишнього середовища має стати четвертою стратегічною ціллю Стратегії регіонального розвитку області»,­ зазначила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна ТИМОЧКО.