Підсумки міжнародного проекту
Завершився міжнародний проект «Збереження транскордонних водно-болотних угідь в Білорусі, Росії та Україні» заключною нарадою у м. Мінськ, яка відбулася 17 березня 2015 р. Захід проходив у Республіканському центрі екології і краєзнавства Республіки Білорусь.
Білоруські, німецькі, російські та українські фахівці доповіли про виконання завдань Проекту на своїх територіях, підвели підсумки. Було презентовано книгу «Водно-болотні угіддя особливого природоохоронного значення вздовж кордону Білорусі, Росії, України», де наведено основні характеристики проектних територій. З Українського боку це заплави річок Дніпра і Сожу, Снові та Десни.
Для розбудови Деснянського біосферного резервату залучення до Проекту фахівців з НПП «Деснянсько-Старогутський» було особливо важливим і дало значні результати. Зокрема, було здійснено комплексну експедицію, в результаті чого обстежено правобережжя Десни. Аналіз існуючої системи природоохоронних територій дозволив ініціювати низку заходів для її оптимізації. Мова йде насамперед про розширення існуючого водно-болотного угіддя міжнародного значення «Заплава Десни» та створення ландшафтного заказника «Мурав’ївський» між руслом Десни та адміністративною границею Чернігівської та Сумської областей. А також завд'яки низці проведених заходів (семінари, круглі столи), вдалося сформувати коло людей, яким не байдужа справа розбудови Деснянського біосферного резервату. Вони об’єдналися в мережу Хранителів і вже справами довели, що готові брати найактивнішу участь у різноманітних природоохоронних заходах.
Учасники наради одностайно зауважили про велику користь від роботи в рамках проекту для всіх сторін. Крім виконаної роботи, налагодилися тісні дружні контакти між колективами, які працювали на проектних територіях. Обговорювали лише природоохоронні питання. Перспективи подальшої співпраці будуть відомі восени.
За інформацією сайту НПП "Деснянсько-Старогутський" http://nppds.narod.ru/nova.html