Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

«Батарейку – заводу, природі – свободу!»

Під таким гаслом пройшов спільний освітній проект Гетьманського національного природного парку та Охтирського міського центру позашкільної освіти - Мала академія наук (ОМЦПО-МАН) учнівської молоді. Цей захід був реалізований у термін з грудня 2014 року по березень 2015 року.

У проекті взяли участь 180 вихованців з 14 гуртків ОМЦПО-МАН:«Географ-науковець», «Історичне краєзнавство», «Економісти», «Юні мовознавці», «Ракетомодельний», «Початкове технічне моделювання», «Юні друзі природи», «Юні орнітологи», «Лісівники-дендрологи», «Драматичний театр», «Спортивне орієнтування», «Юні туристи-краєзнавці», «Писанкарство», «Український сувенір». Учасниками проекту  було проведено освітню та агітаційну  роботу щодо шкідливого впливу батарейок на навколишнє середовище та встановлено посудини для збору батарейок в навчальних закладах міста, Охтирському міському центрі соціальної реабілітації для дітей–інвалідів, в Охтирському краєзнавчому музеї та в приміщеннях ОМЦПО-МАН.

Провідний фахівець Гетьманського НПП Суслова О.В. за запрошенням вихованців ОМЦПО-МАН провела цикл лекцій та презентацій у навчальних закладах міста та в гуртках центру з метою популяризації проекту  «Батарейку – заводу, природі – свободу!»для залучення широкого кола учнів міста до природоохоронної роботи.

У рамках проекту психологом закладу Шевченко Т.С. та керівником проекту  Литовченко О.О. було проведено опитування вихованців, здійснено пошук  потенційних територій для створення пунктів збору батарейок, проведений конкурс малюнків та плакатів з даної тематики, в якому взяли участь 63 учасники. Виставка малюнків експонувалася в приміщеннях ОМЦПО-МАН.

Вихованці дослідницько-експериментального напряму розповсюдили листівки та агітаційні матеріали в загальносвітніх школах, серед населення міста, розмістили ці матеріали на дошках оголошення, сайті відділу освіти Охтирської міської ради. Також, у прямому ефірі Охтирського радіо, сайти Гетьманського НПП та відділу освіти та Охтирської міської ради разом з усіма учасниками проекту звернулися до підприємців міста.

Гуртківці декоративно-ужиткового, науково-технічного та туристсько-краєзнавчого напрямів ОМЦПО-МАН провели роз’яснювальну роботу серед однокласників та друзів, запросили до участі у проекті сусідів. Вихованці гуртків еколого-натуралістично напряму виконували завдання дослідницького характеру. Так, учні гуртка «Лісівники» провели дослідницьку роботу з вивчення впливу сольової батарейки на розвиток росту рослин. Діти разом з керівником додали вміст батарейки до грунту, в який висадили кімнатні рослини (алое). Під час дослідження до уваги було взято 2 експериментальні екземпляри - один зі звичайним грунтом, другий - із вмістом батарейки. Дослідження показали, що перша рослина протягом місяця гарно вкорінилася, додала в зрості, у другій відбулося загнивання в розетці, рослина зжовкла та загинула.

Тема шкідливості використаних батарейок та їх впливу на природу розглядалася на учнівській конференції, присвяченій Міжнародному Дню Землі, яка відбулася в ОМЦПО-МАН 25 квітня. Вихованки гуртка «Лісівники» підготували виступ у нетрадиційній формі «Інтерв`ю з батарейкою»,  в якому показали користь та шкоду батарейок та презентували свою дослідницьку роботу. На конференції розглядалися проблеми охорони довкілля, бережного ставлення до природи рідного краю, збереження флори та фауни, звичаї та традиції українського народу.

За час реалізації проекту учасники ознайомилися  із шкідливим впливом батарейок на навколишнє середовище, зібрали  інформацію про утилізацію відпрацьованих батарейок, провели власні експерименти (вплив на рослинний світ), агітаційну роботу «Батарейку – заводу, природі – свободу!».

Всього під час акції було зібрано 3409 батарейок та передано на утилізацію.