ВІТАЄМО: 23 лютого 1999 року створено перший національний парк Лівобережного Полісся!
Національні парки – одна з категорій природно-заповідних територій, яка широко поширена в світі. Це досить великі території, на яких охорона природи поєднується з туризмом, екологічним вихованням, відпочинком на природі. Людина в національних парках зберігає природу і водночас спілкується з нею, пізнає її закони. В багатьох країнах національні парки є своєрідними символами країни, місцями, де виховується любов до природи і бажання її захистити, зберегти.
На крайній півночі Сумщини, на кордоні з країною-агресором, знаходиться Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський» (далі – Парк). Свого часу він став першою природно-заповідною територією такого рангу на Лівобережному Поліссі і в Сумській області. Загальна площа Парку 16215,1 га. На його території виділені такі зони: заповідна, регульованої рекреації, господарська, стаціонарної рекреації. За особливостями ландшафтної структури, природних комплексів, господарського використання та зонування виділяється дві частини: Старогутська і Придеснянська. Старогутська –це єдиний масив типових для Полісся соснових та листяних лісів, різноманітних типів боліт, лук, заплава малої річки Улиця.
Крайнє східне розташування Парку в Українському Поліссі зумовлює певну суворість клімату порівняно з більш західними районами Лісової зони. Особливість тваринного світу – у поширенні тайгових видів: лелеки чорного, глухаря, рябчика, сичика волохатого, зайця білого. Збільшуються популяції дикого кабана, оленів, відновлюються популяції лося, рисі. Впродовж останніх років зустрічаються ведмідь та зубр. Придеснянська частина Парку охоплює комплекс заплави та надзаплавної тераси р. Десна. Вздовж р. Десна проходить міграційний маршрут птахів. Особливо масово мігрують навесні та восени гуси, журавлі, кулики, качки. Десна є однією з небагатьох річок, що зберегла свій природний режим, бо не перекрита дамбами гідроелектростанцій. Тому деснянська вода відрізняється чистотою, а заплава – незайманістю.
З 29 липня 2004 р. заплава р. Десна оголошена Рамсарським водно-болотним угіддям міжнародного значення.
Рішенням 21 сесії Міжнародної координаційної ради з Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» 26 травня 2009 року створено біосферний резерват «Деснянський». Його ядром є національний природний парк «Деснянсько-Старогутський».
Наразі територія Парку зазнає пошкоджень через постійні обстріли та провокації з боку країни-агресора. Втрати від пошкоджень лісової рослинності, точну кількість загиблих тварин наразі встановити неможливо. Очікуємо на перемогу і закінчення війни! Сподіваємось на якнайшвидше відновлення повноцінної діяльності Парку!