Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

ВІТАЄМО: 27 квітня 2009 року створено Гетьманський національний природний парк!

 Гетьманський національний природний парк (далі - Парк) створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Він є об’єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою, належить до державної власності і підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.

Парк знаходиться в долині річки Ворскла в південно-східній частині Сумської області на території Охтирського району. Починається від кордону з російською федерацією і за течією Ворскли простягається до межі з Полтавською областю. Загальна площа території Парку становить 23360,1 га, в тому числі 11673,2 га земель надано у постійне користування.

Унікальність Парку полягає у тому, що тут збережено різноманітні типові ландшафти Лівобережного лісостепу - від низинних заплав, сфагнових боліт до реліктових корінних лісів, що характеризуються значним ресурсним потенціалом, багатим генофондом рослинного і тваринного світу. Науковці на території  Парку налічують понад 850 видів судинних рослин та 2580 видів тварин. Серед раритетних представників фауни - журавель сірий, видра річкова, горностай, мінога українська, джміль моховий, жук-олень, махаон тощо. 

Службою державної охорони Парку щоденно здійснюється патрулювання території, організовуються регулярні сумісні рейди з працівниками відділів Національної поліції України, ДСНС, лісогосподарськими підприємствами щодо припинення та попередження порушень природоохоронного законодавства. Науково-дослідна роботана території Парку проводиться з метою вивчення природних процесів, забезпечення постійного спостереження за їхніми змінами, екологічного прогнозування, розробки наукових основ охорони, відтворення і використання природних ресурсів та особливо цінних об’єктів.

Парк є центром організації екологічної освіти, виховання екологічної культури населення та відвідувачів. На жаль, війна внесла жорстокі корективи його діяльність. Значна частина території перебувала під окупацією, східна ділянка поблизу державного кордону і досі зазнає постійних обстрілів. Існує висока небезпека вибухонебезпечного забруднення території. Остаточні збитки, завданні рослинному і тваринному світу Парку, будуть обраховані вже після припинення воєнних дій.

Сподіваємось на якнайскоріше відновлення повноцінної роботи і вітаємо колектив Парку! Бажаємо нових здобутків в охороні, збереженні та примноженні природних та культурних надбань регіону.