Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

30 травня – День СТЕПУ!

Це свято для України має неабияке значення, адже понад 50 % її території – степи і лісостепи (лісостеп в міжнародній класифікації є підвидом степу).

Степ – це унікальна природна зона, з унікальною рослинністю, і не менш унікальним тваринним світом. Однак степ вкрай вразливий. Розорювання степів у ХХ столітті спричинили катастрофічне скорочення площ природнього степу. На жаль, ця тенденція характерна не лише для України, але й для ряду інших держав, на яких розкинулися степи. А все через його унікальні родючі ґрунти – чорноземи.

Степ – це окремий унікальний світ, де зосереджені унікальні і неповторні екосистеми, захист яких – справа держави і всього народу.

На території Сумської області розташований єдиний природний заповідник, в якому охороняються найбільш північні ділянки лучного степу –  «Михайлівська цілина». Збереження та відтворення степових природних комплексів, що мають важливе природоохоронне та наукове значення є основною  метою природного заповідника.

Флора заповідника нараховує понад 500 видів, серед яких понад 170 степових видів. Тут зростають рослини, занесені до Червоної книги України: брандушка різнобарвна, горицвіт весняний, сон розкритий, ковили волосиста й пірчаста, рябчик руський та інші. 

У 2023 році виповнюється 95 років з дня оголошення природоохоронної території «Михайлівська цілина». Наразі відбуваються значні позитивні зміни щодо цієї природоохоронної установи: розширено площу території, створено самостійну природоохоронну установу в підпорядкуванні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, запрацювала самостійна адміністрація, оформлено правовстановлюючі документи, активно здійснюється природоохоронна й еколого-освітня діяльність.

Пам’ятаймо: степ – національне багатство України!