Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ВІДЗНАЧЕНО НАЙКРАЩИХ ПРИРОДООХОРОНЦІВ ОБЛАСТІ

5 червня, з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, на обласному рівні були проведені урочистості, ініціатором та організатором яких став Департамент захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації.

У Сумському національному аграрному університеті зібрались науковці закладів вищої освіти, працівники установ природно-заповідних територій, лісового та водного господарства, представники Державної екологічної інспекції у Сумській області, екологи підприємств, викладачі, природоохоронці, фахівці екологічної служби, ветерани природоохоронної діяльності, громадські діячі. Присутніх вітали голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олена Бойко, директор Департаменту захисту довкілля та енергетики Ірина Кашпур, проректор з наукової та міжнародної діяльності СНАУ Юрій Данько.

За сумлінну багаторічну працю, відданість природоохоронній справі, значний вклад в охорону довкілля найкращі фахівці були відзначені почесними грамотами та подяками голови Сумської обласної державної адміністрації, грамотами голови Сумської обласної ради, грамотами і подяками Департаменту захисту довкілля та енергетики.

Святкового настрою присутнім додали творчі вітання хореографічних і вокальних колективів – ансамбль народного танцю «Сонечко», «Dance Center «ARTES», народна балетна студія «Престиж», вокальний ансамбль «Росинки», дизайн-студія «ARTelь moda» та інші.

Трохи історії. 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням довкілля: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».

У 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони довкілля 5 червня. Офіційно Всесвітній день охорони довкілля був заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972 року (резолюція № A/RES/2994 (XXVII)). У цей день була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня навколишнього середовища.

Пам’ятаймо, що турбуватися про довкілля слід не лише з нагоди свята чи пам’ятних дат, а щодня. Кожен може долучитись до розумного споживання, енергоощадливості, дбайливості у ставленні до природи, щоб дихати чистим повітрям, пити чисту воду, милуватися прекрасними краєвидами, жити у смарт-містах. 

«Ніхто не народжується природоохоронцем. Це лише твій шлях, твоє життя і твої подорожі пробуджують тебе…» (Ян Артюс Бертран).