Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

ПРОВЕДЕНО БРИФІНГ ЩОДО РОЗБУДОВИ ІНФРАСТРУКТУРИ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ В ОБЛАСТІ

Про етапи реалізації плану розбудови інфраструктури управління відходами у Сумській області під час брифінгу в офіційному медіацентрі Сумської облдержадміністрації, який відбувся 02.08.2023, розповіла директор Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Ірина КАШПУР.

Регіональна «дорожня карта», яка покликана докорінно змінити систему управління відходами, передбачає декілька етапів і розрахована на сім років (до 2030 року).

«Рівень управління відходами, який ми маємо сьогодні, становить серйозні проблеми для довкілля. Це актуально не тільки для Сумщини, а й для всієї України і інших країн. Ми розробили план, за яким починаємо рухатись, щоби змінити ситуацію. Наша мета – значно посилити переробку відходів і мінімум на 40% скорити їх захоронення», – зазначила Ірина КАШПУР.

Наразі в області  утворюється 323 тис. тон відходів  і тільки 3% з них іде на переробку. На території Сумщини розташовано 165 полігонів, які  утримуються з порушенням санітарного та екологічного законодавства.

План розбудови інфраструктури управління відходами у Сумській області був презентований міжнародним партнерам під час Координаційного форуму з реалізації Стратегії економічного відновлення та розвитку Сумської області, який відбувся минулого тижня.

«Тему поводження з відходами, як пріоритетну, визначили значна кількість учасників Форуму. Є порозуміння і сподівання щодо подальшої співпраці і підтримки у цій сфері», – проінформувала керівник Департаменту.

Розбудову інфраструктури управління  відходами відповідно до Плану пропонується проводити у межах трьох кластерів: Сумського, Конотопсько-Роменського і Шосткинського.