Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

У КИЄВІ ВІДБУВСЯ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «UNITED FOR NATURE. АGENDA FOR UKRAINE»

Директор Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації Ірина Кашпур та співробітники Департаменту взяли участь у Міжнародному форумі United for Nature. Аgenda for Ukraine, який відбувся 31 січня 2024 року у Києві.

Форум об’єднав представників українських та міжнародних організацій, дипломатичних представництв, екологічних активістів, журналістів, лідерів громадської думки та представників бізнес-спільноти навколо найактуальніших кліматичних викликів в Україні.

Відкрив форум Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. У форумі також взяли участь, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, народний депутат України Олег Бондаренко, Єврокомісар з питань охорони довкілля, океанів та рибальства Віргініюс Сінкевічюс, Міністр захисту довкілля і водних ресурсів Болгарії Юліан Попов, Міністр навколишнього середовища, водних ресурсів та лісів Румунії Мірча Фекет, Міністр навколишнього середовища Молдови Йорданка-Родіка Йорданов.

Представниками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України презентовано реалізовані проєкти та подальші заходи для впровадження Паризької Кліматичної Угоди, зеленої трансформації та зміни клімату в контексті процесів європейської інтеграції.

В межах заходу відбулися панельні дискусії щодо основних напрямків та механізмів реформування екологічної складової політики України, направленої на євроінтеграцію,  забезпечення сталого розвитку, збереження та захист довкілля:

• Виклики у процесі переговорів щодо приєднання України до ЄС в рамках зеленого кластеру

• Кліматична політика та фінансування зеленого переходу в Україні

• Природні ресурси та біорізноманіття

• Реформа управління відходами як основа впровадження циркулярної економіки

• Декарбонізація видобувної галузі

• Цифровізація довкілля

• Презентація реформи Державного екологічного контролю

Під час панельних дискусій акцентовано увагу на важливості відновлення України, яке має відбуватись на засадах «зеленої» відбудови та впровадження першочергових ініціатив відновлення довкілля, впровадження євроінтеграційних реформ та реалізації політики щодо зміни клімату вже під час війни.

Представники міжнародної екологічної спільноти поділилися практичним досвідом впровадження Європейського зеленого курсу та використання передових екологічних інструментів.