Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ!

Весна для багатьох є улюбленою порою року. Особливо радо ми зустрічаємо розмаїття перших весняних квітів, що з’являються в лісах та луках. Але, разом із весняною природою, прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх і збувають тим, хто не усвідомлює важливості збереження довкілля. Особливо багато продається цих квітів напередодні весняних свят.

Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Більшість з первоцвітів занесені до Червоної книги, а саме: всі види сону, підсніжники звичайний та складчастий, сони широколистий, великий, лучний, тюльпан дібровний, горицвіт весняний, рябчики малий і шаховий, первоцвіт дрібний, шафран сітчастий, цибуля ведмежа (черемша) та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні.

Збирання первоцвітів дуже шкодить тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж, ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Нерідко квіти вириваються з цибулинками, що призводить до повного знищення рослини. Зірвавши три рослини
первоцвіту – ви загубили 45-60 насінин, які в майбутньому дали б нове покоління. Масове знищення ранньовесняних рослин з метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а згодом й до повного зникнення.

Звертаємо увагу: торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги, заборонена та карається кількома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року №1030 (зі змінами і доповненнями) за кожну зірвану рослину з Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення.

Тож будьмо свідомими, збережімо природу рідного краю для майбутніх поколінь!