Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

3 БЕРЕЗНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИКОЇ ПРИРОДИ

З метою привернення уваги до цінності дикої природи та її різноманітного значення (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) 20 грудня 2013 р. шістдесят восьма сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй постановила проголосити 3 березня – Всесвітнім днем дикої природи.

Саме ця дата пов’язана з подією 1973 року, коли у Вашингтоні була підписана одна з найбільших угод з охорони дикої природи, Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITEС).

Однією з основних причин різкого зменшення багатьох видів тварин і рослин є міжнародна торгівля. Мета Конвенції полягає в розробленні умов гарантування того, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їхньому виживанню. В ній представлено різні ступені захисту для більш ніж 33 тис. видів тварин і рослин. Цією Конвенцією визначено порядок торгівлі видами дикої флори і фауни стосовно трьох категорій, внесених до трьох додатків до Конвенції.

Цьогорічна тема цього Дня – «З’єднання людей і планети: вивчення цифрових інновацій у збереженні дикої природи». Всесвітній день дикої природи 2024 зосереджується на цифрових інноваціях і наголошує на тому, як технології та послуги цифрового збереження можуть сприяти збереженню дикої природи, сталій і законній торгівлі дикими тваринами та співіснування людини та дикої природи.

В Україні за догляд за дикою природою відповідає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. На його офіційному сайті – https://mepr.gov.ua/ можна ознайомитися з актуальною інформацією про стан довкілля України, долучитися до волонтерських ініціатив.

Україна сьогодні займає особливе місце на карті світового біорізноманіття внаслідок проблеми збереження довкілля під час бойових дій. Тварини страждають від війни не менше, ніж люди.

Пам’ятаймо про тих, хто не може захистити себе сам, і робімо все від нас залежне заради нашого довкілля.