МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МАТЕРІ-ЗЕМЛІ
Щорічно 22 квітня відзначається Міжнародний день Матері-Землі. Свято встановлено Генеральною Асамблеєю ООН в 2009 році (резолюція №A/RES/63/278). У резолюції наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах, він відображає залежність між планетою, її екосистемами і людиною. Також день Землі відзначають у день весняного рівнодення, щоб відзначити момент, коли починається весна (у Північній півкулі) або осінь (у Південній).
Земля є нашою Матінкою та Годувальницею. Це спільний дім для всього людства, у якому створені дивовижні умови, що дозволяють людям отримувати радість та насолоду від життя. У той самий час ставлення людини до Землі, як до свого помешкання, часто є тільки споживацьким. Не всі усвідомлюють той факт, наскільки сильно кожен з нас впливає на стан планети. Цей день дає можливість кожному задуматися над тим, що хорошого я можу зробити для свого дому, для своєї матінки.
В цей день в різних куточках світу проводяться конференції, симпозіуми та акції, спрямовані на висвітлення екологічного становища нашої планети та на підвищення свідомості колективної відповідальності, як це вказано в Декларації ООН, що проходила в Ріо-де-Жанейро у 1992 році.
Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів і реформування економіки з урахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху.