Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

Гетьманський національний природний парк – екологічна перлина Сумщини (фото)

Питання розбудови та роль національних природних парків у збереженні природних ресурсів Сумської області, на прикладі Гетьманського національного природного парку, обговорені у ході виїзної наради на території Парку за участю керівництва та спеціалістів Департаменту, директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Ірини БОГДАНОВОЇ та представників засобів масової інформації області.

Гетьманський національний природний парк (Гетьманський НПП)  створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Робота над створенням парку тривала близько 10 років.

Загальна площа території Гетьманського НПП становить 23360,1 гектара, зокрема, 11673,2 гектара земель, що надаються у постійне користування Парку та 11686,9 гектара земель інших землекористувачів включених до Гетьманського НПП (землі запасу сільських рад, Державних лісових та агролісових господарств області).

«Важливим завданням державної політики є підвищення ефективності ведення рекреаційної діяльності на території Сумської області з метою економічного розвитку регіону, залучення інвестиційних коштів, створення нових робочих місць, розбудови регіону в цілому», - наголосив директор Департаменту  Юрій УЛЬЯНИЧ.

Унікальність Гетьманського НПП полягає у тому, що тут збережено різноманітні типові ландшафти Лівобережного лісостепу - від низинних заплав, сфангових боліт до реліктових корінних лісів. Природні комплекси Парку були і раніше досить вагомо представлені в природно-заповідному фонді України. Так в межі парку увійшли гідрологічні заказники загальнодержавного значення «Хухрянський» (рік оголошення-1980), «Бакирівський» (рік оголошення-1977), «Климентівський» (рік оголошення-1998) загальною площею близько 9,5 тис.га та місцевого значення «Ямний», розташованих в заплаві річки Ворскла. Вона є однією з найчистіших і найкрасивіших річок України. Також до складу Парку увійшли 6 заповідних урочищ (найбільше - «Литовський бір», безпосередньо прилягає до русла річки Ворскла. Це унікальний реліктовий сосновий бір, тут зустрічаються дерева, вік яких нараховує понад 200 років.) та 2 пам’ятки природи місцевого значення.

Владою Сумщини ведеться робота по вставленню меж об’єктів природо-заповідного фонду в натурі на місцевості з метою більш ефективного використання заповідних територій, в тому числі для потреб рекреації.

«Реалізація завдань Президента України у сфері природокористування створює комфортніші умови відпочиваючим для знайомства з чудовими заповідними територіями Сумщини, що сприяє надходженню додаткових коштів до державного та місцевих бюджетів», - сказав заступник директора Департаменту Микола ШЕВЧЕНКО.