Свято зустрічі птахів
Екологічна культура – складова частина світової культури, якій властиве глибоке і загальне усвідомлення важливості сучасних екологічних проблем у житті і майбутньому розвитку людства. Свідоме й бережливе ставлення кожної людини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, широких екологічних знань, що повинні формуватись, починаючи з дитинства.
Неабияке місце в формуванні екологічної культури посідає школа. Вона покликана виховувати школярів у дусі любові до рідної природи, охорони навколишнього середовища.
Не стоять осторонь цих проблем педагогічний та батьківський колективи Охтирської гімназії. Впроваджуються різноманітні заходи, що дають можливість зробити роботу з екологічного виховання цікавою, значущою й емоційно привабливою для учнів. Так 20 березня учні гімназії разом з учителями біології Гейко Світланою та Зеленою Раїсою відзначали свято зустрічі птахів у Гетьманському національному природничому парку. Мета свята сприяти усвідомленню учнями потреби допомагати птахам, розширити знання про перелітніх птахів, бачити і берегти красу навколо себе, прищеплювати любов до рідного краю, дбайливого ставлення до пернатих. Працівники парку як і завжди гостинно зустрічали учнів. Провідний фахівець з екологічної освіти Суслова Оксана провела оглядову екскурсію екологічною стежиною «Литовський бір», після цього розпочалося свято зустрічі птахів. Атмосфера свята була весняною та теплою. Під час свята учні мали можливість перевірити свої знання про птахів у загадках, побачити їх великий різновид, ознайомитися з народними прикметами та українськими традиціями, що стосуються приходу весни. Не обійшлося і без народного майстер-класу. За прикладом давніх українських господинь, дівчата разом із керівником декоративно-ужиткового напрямку ОМЦПО-МАН Гайдуковою Тетяною своїми руками створювали пташки-мотанки. Разом із майстром природоохоронної справи Гетьманського НПП, Квартою Олександром, хлопчаки прикріпили привезені шпаківні для пернатих друзів. Діти дізналися як потрібно виготовляти та вішати шпаківні, щоб пташкам було комфортно в них. Діти виявилися неабиякими знавцями живої природи рідного краю. До задоволення від творчого процесу наприкінці свята додався ще й інший сюрприз: за традицією українців усі присутні скуштували смачне обрядове печиво у формі жайворонків з чаєм, який був виготовлений на березовому соку з лікарськими травами. Маємо надію, що неодмінними плодами цієї зустрічі стануть щирий інтерес школярів до природи і традицій українського народу.