ІІ Всеукраїнська орнітологічна екошкола «Птахи єднають світ» відбулася в Національному природному парку «Деснянсько-Сторогутський»
25-29 березня на базі «Боровичанка» Деснянсько-Старогутського НПП була організована екошкола. У роботі школи мали можливість взяти участь учні з Полтаської та Сумської областей.
Головною метою екошколи стало спостереження за весняною міграцією птахів, яка в заплаві Десни має грандіозні масштаби. Загалом на міграції в Деснянсько-Старогутському НПП налічується більше 160 видів птахів, з них більше 20 червонокнижних видів.
Деснянсько-Старогутський НПП має статус водно-болотного угіддя міжнародного значення, а головною метою Рамсарської конвенції є охорона саме місць гніздувань та міграційних зупинок птахів. Основним девізом екошколи було обрано тезу «Птахи єднають світ», а символом стала велика білолоба гуска. Організатори планують зробити екошколу щорічною і залучити до участі учнів з різних регіонів України, також планується зробити екошколу мігруючою, а саме проводити спостереження за міграціями птахів в інших регіонах країни. Мета екошколи - формування у підростаючого покоління любові до рідної країни через пізнання різноманіття її природи, навчити дітей дбайливо, уважно ставитися до навколишнього середовища. Під час роботи орнітологічної екошколи діти мали можливість дізнатися багато нового про орнітологію, із зацікавленням спостерігали за весняним прильотом птахів, та їх видовим різноманіттям, але найбільше учнів вразила саме міграція птахів. «Мені дуже сподобалося, це була казкова поїздка і з цієї казки зовсім не хотілося повертатися у реальний світ»,- такий відгук залишила Юлія Литвинова, учениця Середино-Будської загальноосвітньої школи №1. Учасники екошколи виражають свою щиру вдячність організаторам, а саме директорові Національного парку Капірулі Олексію Михайловичу та заступникові директора з науки Степаненко Галині Петрівні, які незважаючи на скрутні часи знайшли можливість забезпечити дітей безкоштовним транспортним трансфером та проживанням на базі парку «Боровичанка». Адже завдяки таким людям діти не втрачають вміння мріяти, в тому числі мріяти про майбутню професію, яка надасть можливість працювати заради природи рідної країни і збереження її для майбутніх поколінь.