Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

Конкурс «Найпотаємніша схованка отрути»

Всеукраїнська екологічна громадська організація (ВЕГО) «МАМА-86» за участі регіональних осередків у рамках національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» (мережевий проект «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні») за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida) з лютого по травень 2015 року проводить регіональні конкурси «Найпотаємніша схованка отрути ».

В Сумській області проект Конкурсу виконує Сумський обласний осередок екологічної громадської організації ВЕГО «Мама-86».

Головна мета Конкурсу – привернути увагу суспільства до проблеми забруднення довкілля Сумської області непридатними до використання пестицидами та хімічними засобами захисту рослин та їхнього впливу на життя і здоров’я людей; об'єднати зусилля усіх зацікавлених сторін (громадськості, освітян, органів місцевого самоврядування, підприємців, засобів масової інформації та інших) у висвітленні питань щодо існуючих небезпек від пестицидів та внести вклад до остаточного розв’язання проблеми непридатних пестицидів в Україні.

 

Основними завданнями Конкурсу є:

- залучення представників навчальних закладів, засобів масової інформації Сумської області, громадськості до інформаційно-просвітницької роботи серед населення, і, в першу чергу, молоді, щодо висвітлення сучасного стану проблеми з використанням і зберіганням пестицидів, особливо непридатних, в Сумській області та інформування про заходи з її вирішення;

- активізація участі молоді у тематичних заходах в рамках позашкільної екологічної освіти та виховання;

- розвиток у молоді уміння визначати локальні екологічні проблеми свого регіону (району, селища) та виявляти джерела згубної дії непридатних пестицидів шляхом проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів та підготовки відомостей про наявність невідомих раніше «схованок» непридатних пестицидів.

 

Напрямки:

- Інформаційно-просвітницька робота серед молоді та учнів міста Суми та районів Сумської області для формування сучасних знань про проблему пестицидів в Україні та оволодіння знаннями щодо небезпеки пестицидів для навколишнього середовища та здоров’я людей;

- формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи щодо виявлення незареєстрованих місць зберігання непридатних пестицидів (проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів) у номінаціях:

 * Кращий тематичний урок.

 * Кращий тематичний позакласний захід.

 * Краща тематична творча робота (малюнок, реферат, стіннівка тощо).

 * Кращий приклад організації та результативності практичної роботи з проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів.

 - Регіональна журналістика про проблеми забруднення довкілля пестицидами, роз’яснення небезпек, що виникають у разі порушення умов зберігання та використання непридатних пестицидів для сільськогосподарських чи інших цілей, безпечне поводження з непридатними пестицидами у номінаціях:

 - Краща публікація у друкованих ЗМІ.

 - Краща публікація в інтернет-виданнях.

 

 У Конкурсі можуть брати участь:

 - учні, вчителі, керівники гуртків, вихователі та викладачі загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл, технікумів, коледжів тощо) Сумської області;

 - журналісти регіональних засобів масової інформації.

 

Порядок та термін проведення конкурсу:

Конкурс проводиться заочно. Для участі у Конкурсі необхідно до 15 травня 2015 року подати заявку (вказати: ПІБ, Навчальний заклад/ЗМІ (місто), Номінацію, Назву роботи, Підпис учасника, Дата) та матеріали у електронному вигляді, які відповідають цілям та завданням Конкурсу:

 - розробки та план-конспекти тематичного - уроку та фото з його проведення;

 - розробки та план-конспекти тематичного позакласного заходу та фото з його проведення;

 - тематичну творчу роботу (малюнок, реферат, стіннівка тощо);

 - опис прикладу організації та проведення практичної роботи з проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів щодо збору відомостей про невідомі раніше місця зберігання скупчення непридатних пестицидів та її результативність. а також фото з її проведення;

 - ксерокопія публікації із зазначенням назви ЗМІ, що опублікувала матеріал та дати публікації);

 - скріншот публікації, розміщеної в інтернет-виданні (інтернет-матеріал у вигляді скріншоту – знімку з екрану);

 - файл із записом аудіо/телесюжету (на DVD диску) або посилання в Інтернеті на ролик та ефірна довідка.

 

Заявка на участь у Конкурсі та матеріали приймаються за адресою:

м. Суми, вул. Г.Кондратьєва 25, офіс 207 або на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Роботи, що представлені на конкурс, будуть оцінювати журі, склад яких формує Сумський осередок ВЕГО «МАМА-86», що впроваджує мережевий проект «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні».

Роботи, надіслані на Конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам. Підведення підсумків Конкурсу відбудеться до 25 травня 2015 року.

Нагородження переможців Конкурсу у регіонах відбудеться до 1 червня 2015 року.

 

Показники і критерії оцінки матеріалів, що надійшли на конкурс

Переможці Конкурсу визначаються журі на підставі поданих матеріалів, зміст яких демонструє творчий підхід до заданої теми, змістовність, яскравість, оригінальність, інформаційну насиченість та результативність у пошуку «схованок» непридатних пестицидів.

 

Відзначення переможців конкурсу.

Переможці конкурсу у відповідних номінаціях нагороджуються призами та сертифікатами ВЕГО «МАМА-86» у паперовому та електронному вигляді.

Електронні сертифікати учасників та переможців публікуються на сайті проекту.

 

Керівником проекту виступає Сергій Лустенко, Голова СОО ВЕГО « Мама-86»

 

Завантажити заявку на участь