Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

9-10 травня Всесвітній день мігруючих птахів

Друга субота та неділя травня є днями, у які відзначають Міжнародний день мігруючих птахів. В 2015 році дане свято припадає на 9 та 10 травня. Цей день присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного Договору про охорону птахів.

Всесвітній день, присвячений мигрирующим, або перелітним птахам, має свою унікальну історію. Офіційно він був проголошений в 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання. Відзначається як правило два дні, починаючи з другої суботи травня.

До 2006-го року, за даними проекту DilovaMova.com, цей день вже активно відзначався в Північній Америці і був ініціативою 1993-го року, втіленою орнітологами лабораторії Корнелла, Сполучені Штати Америки, але проблеми мігруючих птахів виникли далеко не сьогодні і не там, вже тим більше не в кінці минулого століття. Назріваючі проблеми перелітних птахів хвилювали прогресивне міжнародне співтовариство ще з початку минулого сторіччя, про що свідчить підписана в 1906-му році Міжнародна конвенція з охорони птахів і наступний за нею «Міжнародний договір про перелітних птахів», ратифікований у 1918-му році.

Щороку велика кількість мігруючих видів птахів перетинає моря, океани, гори та пустелі під час своїх мандрівок на виживання. Охороняючи їх, ми робимо внесок у збереження біорізноманіття. Останнім часом чисельність мігруючих птахів, які здійснюють перельоти між Африкою, Близьким Сходом і Європою, значно скоротилася. Відзначення цього дня дає можливість кожному зробити свій внесок у зменшення загроз для птахів та для їхнього захисту. Будь-яка участь сприятиме успіху ції кампанії: вивчення птахів у природних умовах, навчальні програми, лекції, екскурсії, художні виставки чи громадські події.

У 2015 році це свято проходить під гаслом: «Енергія – зробимо її дружньою для птахів!». За часів постійно зростаючого глобального попиту на енергію, розробка нових і поліпшення існуючих технологій відновлюваних джерел енергії є ключовими факторами в прагненні до досягнення низьковуглецевої економіки. Тим не менш, енергія не може вважатися по-справжньому сталою і екологічно чистою, якщо вона негативно впливає на біорізноманіття та, зокрема, на перелітних птахів. З темою «Енергія – зробимо її дружньою для птахів!» Всесвітній день мігруючих птахів (WMBD) 2015 прагне привернути увагу до важливості запобігання, мінімізації та пом`якшення негативних наслідків від впровадження нових енергетичних технологій для перелітних птахів і місць їх проживання.

При розширенні виробництва енергії, перехід на дружні дикій природі методи є ключовим кроком для збереження всесвітнього біорізноманіття. Необхідність охорони перелітних птахів повинна враховуватися на всіх етапах розвитку енергетичних проектів і на різних рівнях – місцевому, національному та міжнародному. Отже, необхідні узгоджені природоохоронні дії урядів, природоохоронних організацій, вчених, енергетичних компаній і громадськості. Це шлях до досягнення переваг розвитку сталої енергетики без ризику заподіяння шкоди перелітним птахам і місцям їх існування.