Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

Африканська чума свиней знову виявлена на Сумщині

21 липня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Сумській обласній державній адміністрації.

Під загрозою опинилися мисливські угіддя Глухівського району. В урочищі Тарасовщина, яке розташоване приблизно на відстані 4 кілометрів від населеного пункту та 16 км від кордону з Російською Федерацією було виявлено два трупи диких кабанів. Для дослідження на наявність вірусу африканської чуми свиней відібрано проби та направлено на дослідження в Сумську філію ДНДІ ЛД ЛВСЕ, згідно з експертним висновком встановлено діагноз африканська чума свиней. Трупи кабанів знищено шляхом спалювання та захоронення згідно з Інструкцією «По профілактиці та боротьбі з африканською чумою свиней».

На засіданні було вирішено:

Визначити територію Глухівського, Путивльського, Кролевецького, Ямпільського, Шосткинського, Серединобудського районів – зоною нагляду.

Затвердити План заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання та схему інформування.

Провести депопуляцію дикого кабана на території Сумської області, у тому числі на території природно-заповідних зон та навколо населених пунктів.

Керівникам господарств всіх форм власності переміщення домашніх тварин (ввіз, вивіз), зони нагляду, проводити виключно з дозволу головних державних інспекторів ветеринарної медицини районів.

Щоб запобігти можливій загрозі в області проводиться роз`яснювальна робота серед жителів. Важливий фактор при профілактиці АЧС - обізнаність власників тварин. Адже єдиний спосіб уникнути хвороби - усвідомлення ними небезпеки.

Довідково: Збудник АЧС – вірус, що містить ДНК і належить до родини Asfaviridae роду Asfivirus. Вірус стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. У трупах свиней вірус зберігається до десяти тижнів, у м'ясі від хворих тварин – до 155 днів, копченій шинці – до 5 місяців, у гною – до 3 місяців.

Із метою запобігання занесення вірусу АЧС на територію України забороняється увезення з неблагополучних щодо АЧС країн та зон:

- домашніх і диких свиней;

- яйцеклітин/ембріонів домашніх і диких свиней;

- сирого м’яса домашніх і диких свиней;

- усіх видів м’ясних продуктів (крім консервів), отриманих від домашніх і диких свиней, які не піддавались обробленню, що гарантує знешкодження вірусу АЧС.

Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини!