Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

БОТАНІЧНА ПАМ’ЯТКА ПРИРОДИ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ «ЯБЛУНЯ-КОЛОНІЯ» ПОСІЛА ІІІ МІСЦЕ В ОНЛАЙН-ГОЛОСУВАННІ ЗА ЄВРОПЕЙСЬКЕ ДЕРЕВО РОКУ

Ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Яблуня-колонія» посіла ІІІ місце в онлайн-голосуванні за Європейське дерево року!

Щороку в лютому місяці Асоціація екологічного партнерства (ЕРА) організовує онлайн-голосування за Європейське дерево року. Вперше європейське голосування найпопулярнішого екологічного конкурсу було організовано у 2011 році. З того часу кількість країн, що беруть участь у конкурсі, зросла з 5 до 16.

 

За інформацією на сайті конкурсу, переможцями стали:

І місце - Дуб Виробник, Польща, 45 718 голосів;

ІІ місце - Дуб дракон зі Словаччини, 18 198 голосів;

ІІІ місце - Яблуня-колонія із Кролевця, Україна, 14 219 голосів.

 

На околиці старовинного м. Кролевець Сумської області знаходиться особливий, унікальний об'єкт природно-заповідного фонду України  ботанічна пам'ятка природи загальнодержавного значення «Яблуня-колонія».

«Яблуня-колонія» являє собою яблуневий клон, кущ, орієнтовний вік якого понад 200 років, огороджений металевим парканом. Крона куща сягає майже 40 м в діаметрі. На площі 0,1 га лежать у різних напрямках 15 стовбурів. У яблуні давно вже немає первинного стовбура.

Унікальна особливість яблуні – її здатність до самостійного укорінення гілками. Гілля яблуні дугоподібно нахиляється до землі і укорінюється. Укорінені пагони являють собою дочірні стовбури. Яблуня в окремі роки рясно квітує. Плоди кисло-солодкі на смак. Яблуня відома в історії садівництва, І.В.Мічурін звертався до відповідних служб Кролевця з проханням надіслати живців для своїх дослідів.

Тривалий час яблунею опікувалися школярі місцевої школи, а в наш час – вихованці Кролевецької станції юних натуралістів. Таким чином, яблуня, крім естетичного та пізнавального, має виховне значення.

Як об’єкт ПЗФ оголошена 20.06.1972, а 9 грудня 1998 року Указом Президента України її статус був підвищений до загальнодержавного значення. Указом Президента України від 12 вересня 2005 «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» площа ботанічної пам’ятки природи збільшена з 0,06 га до 0,1 га.

Яблуня-колонія стала однією з перлин природно-заповідного фонду України та у 2010 році зайняла почесне третє місце у Всеукраїнському конкурсі «Національне дерево України».

Просимо всіх причетних до охорони та збереження унікального природного об’єкту, який є справжньою окрасою Сумщини, приділяти більше уваги, щоб і надалі рівень його збереження досягав європейських стандартів, дозволяв посідати передові місця в природоохоронних конкурсах.