Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З КООРДИНАЦІЇ РОЗРОБКИ МІСЦЕВИХ ПЛАНІВ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ ДЛЯ ГРОМАД КОНОТОПСЬКО-РОМЕНСЬКОГО КЛАСТЕРУ

Незнайомі та важкі шляхи на своєму початку лякають. Але попри багато питань та проблем громади Сумщини, а саме Конотопського та Роменського районів, зібралися 05 квітня 2023 року, щоб почати свій шлях зі створення принципово нової системи управління відходами у своїх громадах.

Початок шляху розпочато ще з 2019 року з розроблення Регіонального плану управління відходами в Сумській області до 2030 року ( далі – РПУВ), який було затверджено розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації – керівника обласної військової адміністрації у 2022 році.

Що таке РПУВ? Це документ, який визначає головні напрями створення ефективної, дієвої та рентабельної системи управління відходами у відповідності до ієрархії пріоритетів поводження з відходами, максимального зменшення їх захоронення на полігонах та збільшення обсягів перероблення при економічно доступному варіанті.

Відповідно до цього документу територія нашої області поділена на три зони оптимального охоплення щодо управління відходами: Сумський, Конотопсько-Роменський та Шосткинський кластери.

Такий поділ базується на засадах Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року та методичних рекомендацій з розроблення регіональних планів управління відходами.

Для створення ефективної, дієвої та рентабельної системи управління відходами створено робочі групи у межах запропонованих кластерів.

Директором Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації Іриною КАШПУР презентовано РПУВ у розрізі Конотопсько-Роменського кластеру.

Керівник Наукового центру прикладних екологічних досліджень Сумського державного університету Дмитро ЛАЗНЕНКО поділився досвідом з розроблення місцевих планів управління відходами іншими територіальними громадами України та проблемами, які найчастіше виникають при цьому.

У ході зустрічі представники громад ознайомились з концептуальними принципами створення інфраструктури управління відходами в межах підкластерів кластеру.

Позитивним стартом реалізації заходів Регіонального плану управління відходами в Сумській області до 2030 року, у межах Конотопсько-Роменського кластеру, стало підписання головами Конотопської та Роменської територіальних громад Меморандуму про намір спільної реалізації проєкту поводження з відходами у громадах.

Надалі такі зустрічі заплановано з громадами Сумського та Шосткинського кластеру.