Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

5 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ЗНАЙОМСТВО З ПРИРОДООХОРОННИМИ УСТАНОВАМИ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «ДЕСНЯНСЬКО-СТАРОГУТСЬКИЙ»

Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський» (далі – НПП) створений відповідно до Указу Президента України від 23 лютого 1999 року №196/99. Основне завдання установи – охорона, відтворення та збереження унікальних природних комплексів північно-східного Полісся. За особливостями природи територія національного парку поділяється на дві частини: Старогутську та Придеснянську. У Старогутській частині основну площу займають соснові ліси, поширені осокові болота із сфагновими мохами та ягідниками. У Придеснянській частині протікає одна з повноводних рік України – Десна, оточена старицями та протоками, які приваблюють велику кількість пташиного населення.

На території НПП на  даний час зареєстровано 876 видів рослин, 32 з яких занесені до Червоної книги України. Список хребетних  тварин налічує 343 види, 90 з них – червонокнижні. Тут мешкають тварини: козуля, свиня дика, заєць білий, борсук, видра. Завдяки заходам з охорони і відновлення в лісові масиви національного природного парку повернулись ведмеді і рисі, зберігаються стабільні популяції лосів та інших червонокнижних видів тварин. Унікальність лісового комплексу полягає ще в тому, що тут гніздяться три види тетерукових: глухар, тетерук, орябок. На міграціях тут зупиняються численні зграї куликів, качок, гусей, пролітають журавлі, лелеки, лебеді. У парку зареєстровано 217 видів птахів, 40 з них занесені до Червоної книги України.

За роки свого існування територія парку визнана на міжнародному рівні і є ядром Деснянського біосферного резервату, Рамсарським водно-болотним угіддям, важливою для птахів територією (IBA). НПП «Деснянсько-Старогутський» внесено до складу територій Смарагдової мережі Європи. Наукові розробки фахівців в галузі ботаніки, орнітології високо оцінені на національному рівні. Тут запроваджено одні із найбільш успішних в Україні програм залучення громадськості до спостережень за станом довкілля. НПП має великий потенціал для різних форм рекреації, туризму та відпочинку.

Оскільки територія НПП має значну протяжність вздовж державного кордону, то наразі зазнає постійних пошкоджень через обстріли з боку сусідньої країни-агресора. На даний час пошкоджено лісові масиви, адміністративні приміщення, зруйнована база відпочинку. Сподіваємося на якнайшвидше відновлення повноцінної діяльності НПП після перемоги!