Департамент захисту довкілля та природних ресурсів  Сумської обласної державної адміністрації

м. Суми, майдан Незалежності, 2, 40000 

Приймальня: (0542) 70-09-55;

Управління дозвільної системи та регулювання природоохоронної діяльності: (0542) 70-09-56;

Управління природних ресурсів та заповідної справи: (0542) 70-09-51.

Номер «гарячої лінії»:

+380996467859 

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.30 до 17.30; 

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;
обідня перерва – з 12.15 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

РОЗПОЧАТО ПРОЦЕДУРИ ПЛАНУВАННЯ СФЕРИ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ У ГРОМАДАХ ШОСТКИНСЬКОГО КЛАСТЕРУ

Європейські принципи управління відходами, що закладені у Регіональному плані управління відходами у Сумській області до 2030 року, презентували на виїзному засіданні робочої групи з координації розробки місцевих планів управління відходами та реалізації заходів Регіонального плану управління відходами у Сумській області до 2030 року, що відбулося 09.06.2023 у місті Шостка.

Директором Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації Іриною КАШПУР презентовано Регіональний план управління відходами у Сумській області до 2030 року у розрізі Шосткинського кластеру.

Керівник наукового центру прикладних екологічних досліджень Сумського державного університету Дмитро ЛАЗНЕНКО поділився досвідом з розроблення місцевих планів управління відходами іншими територіальними громадами України та проблемами, які найчастіше виникають при цьому.

Для ефективного створення інфраструктури управління відходами в межах підкластерів кластеру особливе місце займає співробітництво територіальних громад.

Регіональний план управління відходами – це деталізація Національного плану управління відходами.

Місцеві плани управління відходами – це деталізація Регіонального плану на рівні громад та підґрунтя для інвестицій.

Саме такі теми були озвучені на засіданні робочої групи з управління відходами та реалізації заходів Регіонального плану управління відходами у Сумській області до 2030 року у межах Шосткинського кластеру.

Нагадуємо, що Регіональний план управління відходами у Сумській області до 2030 року – це документ, який визначає головні напрями створення ефективної, дієвої та рентабельної системи управління відходами у відповідності до ієрархії пріоритетів поводження з відходами, максимального зменшення їх захоронення на полігонах та збільшення обсягів перероблення при економічно доступному варіанті.

Територія нашої області поділена на три зони оптимального охоплення щодо управління відходами: Сумський, Конотопсько-Роменський та Шосткинський кластери.

Такий поділ базується на засадах Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року та методичних рекомендацій з розроблення регіональних планів управління відходами.